Anasayfa Haber Battlefield 2042 Çıkış Tarihi Ertelendi

Battlefield 2042 Çıkış Tarihi Ertelendi

Battlefield 2042 duyuruldu

Battlefield 2042’nin çıkış tarihi Kasım ayına ertelendi.

Battlefield 2042, daha önce planlanan çıkış tarihinde kullanıcılar ile buluşmayacak. Oyunun geliştiricisi DICE, geçtiğimiz gün oyunun başlangıçta planlanan çıkış tarihi olan 22 Ekim’den yaklaşık bir ay sonraya, 19 Kasım’a ertelendiğini duyurdu. DICE Genel Müdürü Oskar Gabrielson, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada gecikmenin büyük ölçüde pandemi sırasında evden çalışmanın zorluklarından kaynaklandığını belirtiyor.

Gabrielson, Battlefield 2042 geliştirme ekibine atfettiği bir açıklamasında, “Küresel bir salgın sırasında yeni nesil Battlefield’ı inşa etmek, geliştirme ekiplerimiz için öngörülemeyen zorluklar yarattı.” diyor.

Gabrielson ayrıca, “Oyunun ölçeği ve kapsamı göz önüne alındığında, lansmana doğru ilerlerken ekibimizin stüdyolarımıza geri döneceğini ummuştuk. Devam eden koşullar, bunun güvenli bir şekilde olmasına izin vermiyor ve ekiplerin evden yaptığı tüm sıkı çalışma ile oyuncularımız için Battlefield 2042 vizyonunu gerçekleştirmek adına fazladan zaman ayırmanın önemli olduğunu düşünüyoruz.” diyerek gecikmenin nedenlerinden bahsetmiş.

Gecikme haberi, oyuncular için bir hayal kırıklığı olsa da Gabrielson’un bir başka açıklaması olumlu bir haber olabilir. Gabrielson, DICE’ın bu ay içinde oyunun açık betası hakkında daha fazla bilgiye sahip olacağını belirtiyor. Battlefield serisinin yeni oyunu, Haziran ayında duyurulmuştu ve gelişmiş çok oyunculu nişancı oyunu olarak dikkat çekiyordu. Oyun, birkaç fütüristik yenilik ile çoğunlukla modern silahlar ve araçlar ile savaşları daha ilginç hale getirmeyi hedefliyor. Bununla birlikte, Battlefield serisi ile özdeşleşmiş devasa haritalar ve çevresel yıkım gibi imza oyun tasarım öğeleri de serinin yeni oyununda bulunmakta.

Son olarak Battlefield 2042’nin, PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One ve Xbox Series X için piyasaya sürüleceğini belirtelim.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Son Sınıf Öğrencisi