Anasayfa Haber Steam Next Fest Etkinliği 1 Ekim’de Başlıyor

Steam Next Fest Etkinliği 1 Ekim’de Başlıyor

Oyuncular, bir hafta sürecek Steam Next Fest etkinliğiyle birlikte yaklaşan yüzlerce oyun hakkında bilgi sahibi olacak.

Valve, Cuma günü yaptığı duyuruda, yeni Steam Next Fest‘in Ekim ayının ilk haftasında geleceğini ve yaklaşmakta olan yüzlerce PC oyununun demosunun yayınlanacağını duyurdu.

Tanıtım amaçlı yayınlanan video klibinde Airhead, The Wayfarer’s Legacy, ANNO:Mutationem, Mahokenshi ve Starship Troopers— Terran Command ve Life of Delta dahil olmak üzere birçok oyundan kesit göze çarpıyor. Ayrıca IGN, No Man’s Sky‘ın yaratıcısı Hello Games’in yeni oyunu The Last Campfire’ın bu etkinlikte yer alacağını bildirdi.

Valve, pandemi nedeniyle ertelenen oyun ve geliştirici etkinliklerinden doğan boşluğu doldurmak için birkaç aylık dilimlerle PC oyunları için çevrimiçi etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Başlangıçta etkinlikler Steam Oyun Festivali olarak adlandırılıyordu, ancak Valve Haziran 2021 etkinliğiyle Steam Next Fest adını kullanmaya başladı.

Bu etkinlikte oyuncular birçok oyunun demolarına erişim sağlayabiliyor. Bununla birlikte geliştiricilerle birlikte çeşitli çanlı yayınlar yapılıyor, oyuncuların ilgisini çekecek faaliyetler düzenleniyor ve geliştirme süreci devam eden oyunların geliştiricilerinden oyun hakkında bilgiler edinme fırsatı bulabiliyoruz.

Steam Next Fest, 1 Ekim’de TSİ 20:00’da başlayacak ve 7 Ekim’de aynı saatte sona erecek.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.