Anasayfa Haber CORSAIR, Yeni M65 RGB ULTRA Oyun Farelerini Piyasaya Sürüyor

CORSAIR, Yeni M65 RGB ULTRA Oyun Farelerini Piyasaya Sürüyor

CORSAIRM65RGBULTRA

CORSAIR, M65 RGB ULTRA ve M65 RGB ULTRA WIRELESS oyun farelerini kullanıma sundu.

CORSAIR, M65 yüksek performanslı oyun fareleri serisindeki en yeni ürünlerini duyurdu. Duyurulan yeni modeller M65 RGB ULTRA ve M65 RGB ULTRA WIRELESS olarak sıralanıyor. Yeni oyun fareleri, M65 serisinin on yılı aşkın süredir kullanmakta olduğu şekil ve alüminyum yapıyı aynı şekilde koruyor. Oyun fareleri ayrıca, 26.000 DPI değeri sunan Marksman optik sensörünü de barındırıyor. Şirket, oyun farelerinde Quickstrike birincil düğmeleri ve oyunlar için kullanılan optik Omron anahtarlarını kullanmış. Bunun yanı sıra, M65 RGB ULTRA modelinde CORSAIR Axon 8.000Hz hiper işlemci yer alırken, kablosuz modelde 2.000Hz Slipstream teknolojisi kullanılıyor.

Şirket, yeni oyun farelerinin kablosuz versiyonunu yoğun talep üzerine piyasaya sürdüğünü belirtiyor. Kablosuz versiyonda, 1 ms’nin altında gönderim hızı olan Slipstream teknolojisi ve Bluetooth teknolojisi bir arada yer alıyor. CORSAIR, kablosuz oyun faresinin 120 saate kadar şarj edilebilir bir pil ömrü sunduğunu da belirtmekte.

M65 RGB Ultra Wireless
M65 RGB Ultra Wireless

Piyasaya sürülen yeni M65 serisi oyun fareleri, CORSAIR fareler için bir ilk olan Sensor Fusion teknolojisini içeriyor. Fareye yerleşik altı eksenli jiroskop ve ivmeölçer, farenin ne zaman kaldırıldığını algılayarak ultra düşük kalkış mesafesine olanak tanıyor. Bunun yanı sıra kullanıcılar, faredeki altı eksenli sensör ile sağ, sol, ileri ve geri olmak üzere dört farklı eylemi eğim ayarı ile eşleştirebiliyor. Bu özellik, oyunlarda kullanıcıların daha rahat hareket edebilmesi için tasarlanmış.

M65 RGB Ultra
M65 RGB Ultra

CORSAIR’in yeni oyun fareleri, önceki modellerde olduğu gibi ayarlanabilir bir ağırlık sistemine sahip. Alt tarafta yer alan üç adet vida bölümü ile fareye ağırlık eklenebiliyor veya kaldırılabiliyor. Böylelikle, eklenen veya kaldırılan ağırlıklar ile farenin ağırlığı 97 ile 111 gram arasında değişiyor. Bununla birlikte, farenin orta boy bir fare olduğunu söylemek de mümkün. Zira fare, 117 mm uzunluğunda ve 77 mm genişliğinde olacak şekilde tasarlanmış.

Son olarak yeni M65 RGB ULTRA’nın 109,99 $’lık, M65 RGB ULTRA WIRELESS’ın ise 129,99 $’lık fiyat etiketine sahip olduğunu belirtelim.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Son Sınıf Öğrencisi