Anasayfa Haber Microsoft Surface Pro 8 Tanıtıldı

Microsoft Surface Pro 8 Tanıtıldı

Microsoft Surface Pro 8

Microsoft Surface Pro 8, 120 Hz ekran ve Thunderbolt 4 bağlantı noktaları ile geliyor.

Sızıntılar ile özellikleri daha önce ortaya çıkan Microsoft Surface Pro 8, Microsoft tarafından gerçekleştirilen etkinlik ile resmen tanıtıldı. Microsoft, cihaz için daha büyük, yüksek yenileme hızına sahip yeni bir ekran, Surface Pro X gibi yeni bir kalem barındıran Signature klavye, Intel 11. nesil işlemciler ve Thunderbolt 4 desteğini beraberinde getiriyor.

Surface Pro 8 Özellikleri

Yeni ekran, daha küçük çerçeveler sayesinde çapraz olarak 13 inç ve bir TrueTone ekrana benzer şekilde, ortam ışığına dayalı renk sıcaklığını ayarlamaya yardımcı olan, şirketin Uyarlamalı Renk Teknolojisi dediği özelliği sunuyor. 120 Hz yenileme hızına sahip panel ile Windows 11’e eklenen özellik sayesinde ekran aynı zamanda dinamik bir yenileme hızına da sahip.

Ek olarak ekran, bir kağıt parçasına yazmayı simüle etmek için dokunsal geri bildirime sahip yeni bir ekran kalemi olan firmanın yeni Slim Pen 2’sine de destek sağlıyor. Slim Pen, Pro X’te olduğu gibi kablosuz olarak şarj edebildiği yeni Signature klavyede yer alıyor. Şirket ayrıca, önceki nesil cihazlarda G5 yonga setinin yerini alan özel yapım bir silikon olan özel G6 yonga seti nedeniyle gecikmede de iyileştirmeler yapıyor.

Surface Pro 8 ayrıca şarj amacıyla birkaç USB-C Thunderbolt 4 bağlantı noktasına ve bir Surface Connect bağlantı noktasına sahip. Windows 11 tablet ayrıca 32 GB’a kadar RAM ile yapılandırılabiliyor ve Intel’in 11. nesil işlemcilerini çalıştıracak. Kullanım süresi olaraksa 16 saatten bahsediliyor.

Surface Pro 8 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Tabletin fiyatlandırma ve bulunabilirliği henüz bilinmiyor ancak Windows 11’in 5 Ekim günü piyasaya çıkmasıyla kullanıcılar için sipariş vermenin önü açılabilir.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.