Anasayfa Haber iOS 15, “Depolama Alanı Neredeyse Dolu” Hatası ile Geldi

iOS 15, “Depolama Alanı Neredeyse Dolu” Hatası ile Geldi

iOS 15 Depolama Alanı

Daha yeni yayınlanan iOS 15 güncellemesi, “depolama alanı neredeyse dolu” hatası ile gündemde.

Yakın zamanda iPhone veya iPad cihazlarına iOS 15 veya iPadOS 15 güncelleme yapanlardansanız, “Depolama alanı neredeyse dolu” ibaresi görmeye başlayabilirsiniz.

iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemesi birçok kullanıcı için sorunsuz geçmesine rağmen, Ayarlar uygulamasını açtıklarında kullanıcılar bir uyarı görmeye başlamış durumda. En üstte, kullanıcılar iPhone/iPad depolama alanlarının dolmak üzere olduğuna dair bir mesajla karşılaşıyor. Başlığa dokunmak, depolama alanının kesinlikle dolu olmadığı cihaz depolama bölümüne gidiyor.

Sosyal medya ve Apple Destek, bu sorunu yaşayan birçok kullanıcı olduğunu ortaya koyuyor. Apple, cihazı yeniden başlatmayı önerse de görünüşe göre bu pek de yardımcı olmuyor. Açıkçası, tam bir geri yüklemenin bu sorunu çözme olasılığı var ancak yazılım güncellemesi sunularak bu sorunun giderilebilmesini de bekleyebilirsiniz.

Bu sorunu son derece can sıkıcı buluyor olsanız da, Apple’ın sunabileceği yeni yazılım güncellemesini beklemek dışında riskli bir işlem yapmanızı önermiyoruz.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.