Anasayfa Video iRobot Roomba i3+ Robot Süpürge İncelemesi

iRobot Roomba i3+ Robot Süpürge İncelemesi

iRobot’un yeni robot süpürgesini sizler için detaylı olarak inceledik.

Robot süpürge denince akla ilk gelen isimlerden birinin iRobot olması çok şaşırtıcı değil. Şirketin Roomba serisi robot süpürgeleri popüler kültürde kendine yer edinecek kadar uzun süredir dünya pazarlarında satılıyor.

Ancak bir süredir farklı ülkelerden çıkan değişik markaların robot süpürgeleri de kendilerini göstermeye başladılar. Özellikle Asya kökenli firmalar piyasaya hayli hesaplı sayılabilecek modeller sürüyorlar. iRobot da bu gelişme karşısında boş durmamış ve kısa süre önce Roomba i3 modelini piyasaya sürdü.

Tasarım Farkı

Bu yeni model tasarım olarak şirketin daha gelişmiş ve pahalı olan Roomba i7 gibi modellerinde kullanılan bazı teknolojileri de bünyesinde barındırıyor. Ancak tüketiciye çok daha hesaplı bir seçenek sunmak ve Asyalı rakipleriyle rekabet etmek için geliştirilmiş.

Şirket bu yeni modeli Roomba i3 ve Roomba i3+ olarak iki farklı model şeklinde piyasaya sunuyor. Bizim incelediğimiz Roomba i3+ modelinde, robotun yanaşarak kendini şarj etmesine ve toz haznesini otomatik boşaltmasına imkan tanıyan istasyon da bulunuyor.

Bu istasyon daha önce Roomba i7+ gibi daha üst modellerle birlikte piyasaya sürülmüştü. İçinde kendi toz torbası bulunan bu istasyon kendisine yanaşan robotun toz haznesini vakumlayarak boşaltıyor. Bu sayede robotun her defasında kullanıcı müdahalesine ihtiyaç duymadan devamlı temizlik yapabilmesi de mümkün oluyor.

Hepsiburada Fiyatı İçin Tıklayınız

 

M.Berker Güngör 1997 yılında Level dergisinin kurucu editörü olmuştur, Herkes için Bilgisayar ile Türkiye'de 500.000 aylık satış rakamına ulaşan ilk popüler bilgisayar eğitimi dergisini hazırlamış, Chip dergisinin ilk günlerinde, IT Business'ta emek vermiştir. Technopat'ı kurmadan önce son olarak PC Magazine Dergisi Yazı İşleri Müdürlüğü'nü yürütmüştür. Köklü yayıncılık ve bilişim kariyerini Technopat'ta "Boss" olarak sürdürmektedir...