Anasayfa Haber PlayStation 4 Sistem Yazılımı 9.00 Güncellemesi, CMOS Pil Sorunlarını Çözüyor

PlayStation 4 Sistem Yazılımı 9.00 Güncellemesi, CMOS Pil Sorunlarını Çözüyor

PlayStation 4 Sistem Yazılımı Güncellemesi 9.00 CMOS

PlayStation 4 Sistem Yazılımı 9.00 Güncellemesi ile kullanıcıların CMOS pili ile yaşadığı sorunlar ortadan kaldırılıyor.

Sony tarafından yayınlanan PlayStation 4 Sistem Yazılımı 9.00 Güncellemesi ile kullanıcıların çevrimdışıyken kötü veya eksik bir CMOS piliyle fiziksel ve dijital oyunlara başlamasını engelleyen sorunlar çözüme kavuşturuluyor.

İlk olarak CMOS pil sorunlarını bildiren Destruction Games de Twitter’da 9.0 üretici yazılımının sorunları çözdüğünü doğruladı. Destruction Games, çevrimdışıyken eksik bir CMOS pili olan bir PlayStation 4’te oyun oynamayı başardıklarını belirtiyor. Tabii ki hala daha fazla teste ihtiyaç olsa da görünüşe göre Sony, daha önce duyurulduğu gibi konuyu gerçekten inceledi.

PlayStation 4 Sistem Yazılımı Güncellemesi 9.00, PlayStation 5 oyun ödüllerini PlayStation 4’te görüntüleme özelliğini, mesajlaşmada bazı ince ayarları, geliştirilmiş ebeveyn denetimlerini ve daha fazlasını da sağlıyor.

  • Artık PS4’te PS5 oyunları için kupaları görüntüleyebilirsiniz.

(Kupalar) bölümünde, artık kupa listenizdeki PS5 kupalarını görüntüleyebilirsiniz.

PS5 kupalarını, [Oyunlar] sekmesi altındaki profil ekranındaki kupa listesinde de görüntüleyebilirsiniz.

  • (Mesajlar) bölümünde aşağıdakileri güncelledik:

Bir grubun sahibiyseniz, artık silebilirsiniz. Bir grubu silmek için seçenekler menüsünü açın ve ardından [Grubu Sil] öğesini seçin. Bir grubu silerseniz, tüm üyeler için silinir.

  • Artık birini engellediğinizde, yalnızca sizin ve onların aynı anda bulunduğu gruptan ayrılmayı da seçebilirsiniz. Diğer oyuncuların yer aldığı gruplardan ayrılmayacaksınız.
Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.