Anasayfa Haber Clubhouse, Clips Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Clubhouse, Clips Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Clubhouse Clips

Clubhouse, Clips ile konuşmanın 30 saniyelik kısımlarını kaydetmenize olanak sağlayacak.

Clubhouse, kendisine rekabette üstünlük sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Şirket son olarak, Clubhouse odasındaki son 30 saniyelik konuşmaları kaydetmenizi sağlayacak yeni bir Clips (Klipler) özelliği için hazırlanıyor. Kaydedilen klibin görüşmedeki tüm katılımcılarla birlikte kaydedileceğini de belirtelim.

Clips’i fark eden Alessandro Paluzzi, özelliğin ekran görüntülerini paylaşmayı da ihmal etmemiş.

Clubhouse ortaya çıkalı henüz bir yıldan fazla oldu ancak piyasaya sürülmesinden bu yana uygulamanın popülaritesi o kadar arttı ki, herkes uygulamanın bir yıl önce getirdiklerini kopyalamaya çalışıyor. Uygulama ilk olarak iOS’ta yayınlandı ve sadece davet sistemi ile kullanıcı kabul ediyordu. Artık uygulama hem iOS hem de Android’de mevcut durumda. Şu anda Clubhouse ile aynı özellikleri kopyalayanlar arasında Facebook, Discord, Spotify ve hatta Slack’in bulunduğunu da not olarak düşelim.

Yeni kırpma özelliğinin neden sadece 30 saniye ile sınırlı olduğu da merak konusu. Bunun, her şeyden çok konuşmanın önemli noktaları için olduğu açık. Yani artık tüm konuşmanın üzerinden geçmenize veya başkalarına neler olup bittiğini sormak konusunda endişelenmenize gerek olmayacak.

Özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda belirli bir tarih ise bulunmuyor.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.