Anasayfa Haber DJI Mavic 3 Özellikleri Sızdı

DJI Mavic 3 Özellikleri Sızdı

DJI Mavic 3

DJI Mavic 3 drone özellikleri, 15 Kasım’daki tanıtım öncesinde ortaya çıktı.

DJI Mavic 3 özellikleri resmi tanıtım öncesinde sızdırıldı. DroneDJ ve Jasper Ellens‘dan gelen sızıntılara göre, DJI’ın yaklaşmakta olan Mavic 3 Pro drone modeli selefine göre büyük bir yükseltme sunacak. Ürünün yalnızca bir değil, telefoto modeli ve daha büyük Four Thirds sensörlü iki kamera ile geleceği ve önemli ölçüde daha uzun bir uçuş süresi sağlayacağı söyleniyor.

Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zoom, daha büyük bir sensör veya 24-48 mm eşdeğeri bir yakınlaştırma arasında seçim yapmanızı sağlarken, yeni model her ikisini de tek bir drone’da sunacak. Bildirilen bilgilere göre, Four Thirds sensörlü 20 megapiksel, 24 mm f/2.8-f/11 birincil kamera ve 160 mm eşdeğeri 12 megapiksel, 1/2 inç sensörlü ikincil kamera da dahil olmak üzere iki ayrı kamerayla geliyor.

Four Thirds sensörü, genel olarak ekstra ayrıntı ve daha sinematik bir görünüm sağlayan havadan görüntülemeler için büyük bir avantaj sunacak. Şu anda bu formatta çekim yapmak için büyük, nispeten pahalı bir drone ve çoğu durumda DJI’nin Zenmuse serisi veya Panasonic’in BGH1’i gibi ayrı bir kamera gerekiyor. Aynı zamanda, ikinci bir telefoto kamera drone’u daha çok yönlü hale getirecek.

Modelde doğrudan USB-C şarjı sunulacağından pili çıkarmanıza da gerek kalmayacak. Tüm bunlar, 920g’a kadar ağırlığı biraz artıracak. Ekstra kameradan ve diğer yeni özelliklerden kaynaklanan bu dezavantaja rağmen Mavic 3, Mavic 2’nin 31 dakika havada kalma süresine göre 15 dakika daha fazla uçabilecek.

Mavic 3, görünüşe göre bir Pro ve Cine modeli olmak üzere iki farklı şekilde gelecek ve ikincisi yerleşik bir SSD ve daha hızlı aktarımlar için “1 Gbps Lightspeed Veri Kablosu” seçeneği sunuyor. Ayrıca model, DJI’nin Mavic 2 Pro’da 10 km’den 15 km’ye kadar video aktarımına izin veren ekran donanımlı Akıllı Kontrol Ünitesinin yeni bir sürümünü sunacak.

Her iki kaynak da Mavic 3 Pro’nun 1.600 dolara mal olacağını ve bunun mevcut Mavic 2 Pro ile aynı fiyat olduğunu söylüyor. Cine modelinin fiyatları ise belirsiz ancak yaklaşık 1.000 dolar daha fazlayı bulabilir. Her iki modelin de 15 Kasım’da gelmesi bekleniyor.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.