Anasayfa Haber Microsoft’un Edge Tarayıcısı Xbox Konsollara Geldi

Microsoft’un Edge Tarayıcısı Xbox Konsollara Geldi

Chromium tabanlı Edge web tarayıcısının neredeyse tüm işlevleri Xbox One ve Xbox Series X konsollarda kullanılabilecek.

PlayStation 5 ve Xbox Series X/S gibi yeni nesil oyun konsolları yavaş yavaş PC’lere daha çok benzemeye başladı. Yüksek hızlı SSD’ler, çoklu görev özellikleri, önyükleme süreleri, web üzerinde gezinme ve Netflix uygulamaları gibi birçok işlev bir araya geldi. Bu bağlamda Microsoft, Xbox One ve Xbox Series X/S platformları için en son yazılım güncellemesiyle birlikte bazı yenilikler yaptı ve Edge tarayıcısını kullanıma sundu.

Yeni güncellemeyle birlikte Microsoft’un Chromium tabanlı Edge tarayıcısı artık Xbox konsollarda doğrudan kullanılabiliyor. Edge ile birlikte PC sürümündekiyle hemen hemen benzer şekilde her şeyi yapmak mümkün. Bunun yanında fare ve klavye desteği sayesinde web’de gezinebilir, sosyal medyada oturum açabilir, Google Stadia’ya erişebilir, çevrimiçi Microsoft dosyalarını açabilir ve Discord web sürümünü kullanabilirsiniz. Hatta Dikey sekmeler ve Koleksiyonlar gibi özellikler bile mevcut.

PlayStation 5’in kullanıcıları etkileyecek bazı artıları var ve konsol pazarının büyük bir dilimini elinde bulunduruyor. Xbox tarafında ise Game Pass gibi önemli bir platform bulunuyor ve Edge tarayıcı gibi yenilikler kullanıcıların beğenisini toplayabilir.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.