Anasayfa Haber iPhone 14, Baştan Aşağı Yenilenmiş Bir Tasarımla Gelebilir

iPhone 14, Baştan Aşağı Yenilenmiş Bir Tasarımla Gelebilir

iPhone 14 Tasarımı

Gelecek yıl göreceğimiz iPhone 14 tasarımı, mevcut cihazlardan oldukça farklı olabilir.

Bloomberg’ten Mark Gurman, yeni Power On bülteninde iPhone 14 tasarımı ile ilgili olarak iddialı sözler sarf etti. Buna göre Gurman, kullanıcıların iPhone 14 için yeni bir tasarım bekleyebileceklerini zira bu yılki küçük değişiklikler, Apple mühendislerinin daha fazla zaman bulmasına ve yeni seri için çok daha fazla mesai harcamasını sağlayacak.

Tabii ki Apple tarafından iPhone 14 serisi için tam bir yeniden tasarım sunulacağını ilk kez duymuyoruz. Güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo da Apple’ın üst seviye iPhone 14 Pro ile başlayarak 2022’de çentiği değiştireceğini söylemişti. Kuo, tasarım değişikliğini delik tasarımı olarak tanımlıyor. YouTuber ve sızıntılarla tanınan Jon Prosser ise iPhone 14 Pro Max’in gerçek hayattaki görüntülerini çentiksiz gördüğünü iddia ederek delik tasarımını destekledi.

Diğer taraftan, Apple’ın iPhone mini’yi terk edip yeni bir iPhone 14 Max modeline odaklanacağı söyleniyor. Bu nedenle seride normal bir iPhone, bir Max modeli ve iki Pro sürümü bulunabilir.

Ming-Chi Kuo, ekran altı Touch ID tarafında ise Apple’ın bu teknoloji üzerinde çalıştığını ancak 2022 iPhone serisi için zamanında hazır olup olmayacağı henüz belli olmadığını bildirdi. Kısa süre önce bunun 2023 iPhone’un bir özelliği olacağını söylerken, 2024’te Apple’ın katlanabilir bir cihaz tanıtabileceği de gündemde.

Katlanabilir iPhone’lardan bahseden Mark Gurman, Apple’ın birkaç yıl içinde piyasaya sürülebilecek kendi katlanabilir cihazlarını geliştirdiğini söylüyor ve bu da Kuo’nun raporunu doğruluyor.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.