Anasayfa Haber TikTok 1 Milyar Kullanıcıya Ulaştı

TikTok 1 Milyar Kullanıcıya Ulaştı

TikTok 1 Milyar

TikTok, 1 milyar kullanıcı barajını aşan sosyal ağlar arasına katıldı.

Video odaklı sosyal ağ TikTok, dünya genelinde 1 milyar kullanıcıyı geçtiğini duyurdu. Platform, son birkaç yılda önemli sıçramalar gerçekleştirdi. TikTok, Ocak 2018’de 55 milyon, Aralık 2018’de 271 milyon, Aralık 2019’da 508 milyon ve Temmuz 2020’de 689 milyon kullanıcı bildirdi.

1 milyar aktif kullanıcıya ulaşan sosyal ağ, 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip sosyal medya platformu grubuna katılmış oldu. Bu grup Facebook, WhatsApp, Instagram, YouTube ve WeChat’ten oluşuyor. Bu önemli dönüm noktasını geçmek, TikTok’un birçok kişi için önemli bir sosyal medya uygulaması olarak yerini sağlamlaştırabilir. Diğer taraftan platforma katılmayanlar bile arkadaşları TikTok içeriklerini paylaştığında veya sosyal medya beslemelerinde Facebook Messenger gibi diğer ortamlarda günlük olarak TikTok videolarına maruz kalmaya devam edecek.

Duyuruda TikTok ekibi şu ifadeleri kullandı: “TikTok’ta misyonumuz yaratıcılığa ilham vermek ve neşe getirmek. Bugün bu misyonu ve küresel TikTok topluluğumuzu kutluyoruz. Artık dünya çapında 1 milyardan fazla insan öğrenirken, gülerken veya yeni bir şey keşfettikçe eğlenmek için her ay TikTok’a geliyor. En sevdiğimiz yıldızlara dönüşen son derece çeşitli ailelere, küçük işletmelere ve yaratıcılara ev sahipliği yapmaktan onur duyuyoruz.”

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.