Anasayfa Haber Yeni iPad Mini “Jöle Kaydırma” Sorunu İle Gündemde

Yeni iPad Mini “Jöle Kaydırma” Sorunu İle Gündemde

Yeni iPad Mini Jöle Kaydırma

Yeni iPad Mini sahipleri jöle kaydırma efekti sebebiyle tabletten şikayetçi.

Bazı yeni iPad mini (iPad Mini 6) kullanıcıları, tabletin yeni ekranından istedikleri kadar keyif almıyor. 9to5Mac’in haberine göre, yeni iPad mini kullanıcıları ekranın bir tarafının diğerinden farklı bir hızda kaydırıldığı ve portre görünümünde zaman zaman fark edilen bir yalpalama oluşturduğu bir jöle kaydırma efekti fark ediyor. Tableti yatay bir yöne eğerseniz efekti fark etmenin daha zor olduğu ancak web sitelerini ve sosyal yayınları okumayı seviyorsanız bunun yine de pek memnun edici olmadığı ifade ediliyor.

iPad mini’ye kamera üstteyken dikey olarak bakıldığında, ekranın sağ tarafı sol taraftan daha hızlı güncelleniyor. Başta da belirttiğimiz gibi iPad mini’yi yatay modda kullanırken gecikmeyi ayırt etmek çok daha zor.

Bunun LCD panelin kendi hatası mı, ekran kontrolörleri mi yoksa bir donanım yazılımı/yazılım sorunu mu olduğu belirsizliğini koruyor. Alt veya üst yerine yan tarafa monte edilen ekran kontrolörleri ile, ekran sinyallerinin ekranın yarısına daha hızlı ulaşması mümkün. Bu durumda problem donanım tasarımının doğal bir sonucu olacak. Apple’ın ekranları genellikle çok yüksek bir kalite spesifikasyonunu karşılıyor ve diğer iPad modellerinde bu sorun yok veya varsa daha az fark ediliyor olabilir. iPad Pro modellerinde 120 Hz yenileme hızı, hareket sırasında tüm eşitleme sorunlarını gizlemeye yardımcı oluyor.

Bakalım konuyla ilgili olarak Apple’dan nasıl bir açıklama gelecek?

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.