Anasayfa Haber Samsung Galaxy Tab A8 Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Samsung Galaxy Tab A8 Teknik Özellikleri Sızdırıldı

SamsungGalaxyTabA8

Sızan teknik özellikler, Galaxy Tab A8’in 10,5 inç ekrana ve 7040 mAh pile sahip olabileceğini ortaya koyuyor.

Samsung, henüz Android tabletlerden vazgeçmeyen OEM’lerden biri olarak dikkat çekiyor. Güney Koreli dev, birinci sınıf olarak konumlandırılan Galaxy Tab S serisi ve daha ekonomik deneyim sunan Galaxy Tab A serisi ile birden fazla fiyat aralığını kapsayan geniş bir tablet yelpazesi sunuyor. Bunun yanı sıra, Galaxy Tab S8 serisinin Galaxy S22 ile birlikte piyasaya sürüleceği söylentileri olsa da şirketin yakında Galaxy Tab A serisi altında uygun fiyatlı bir tablet tanıtabileceği düşünülüyor.

OnLeaks, birkaç hafta önce Galaxy Tab A8 2021’in yüksek kaliteli görüntülerini paylaşmıştı ve böylelikle bize Samsung’un yaklaşmakta olan Android tabletine ilk bakışı sundu. Tasarım söz konusu olduğunda, Galaxy Tab A8 2021, selefinden çok fazla değişim göstermiyor. Aşağıdaki resimlerde de görebileceğiniz üzere tabletin ekranının her tarafında büyük çerçeveler bulunuyor ve sağ çerçevede selfie kamerası yer alıyor. Arka kısım da sağ üst köşeye yerleştirilmiş tek bir kamera ve ortada görünen Samsung markası ile Galaxy Tab A7 ile aynı görünüyor. Her iki modeli birbirinden ayıran tek tasarım değişikliği ise Galaxy Tab A8’in kare yerine dairesel bir kamera modülüne sahip olması.

OnLeaks ve 91Mobiles tarafından gerçekleştirilen bir başka sızıntı ise Galaxy Tab A8 2021’in bazı olası teknik özelliklerini ortaya çıkardı. Sızıntıya göre Galaxy Tab A8 2021, 1920×1200 ekran çözünürlüğü ve 60Hz yenileme hızı ile 10.5 inç TFT ekrana sahip olacak. Tablet, 3GB veya 4GB RAM ve 32GB / 64GB / 128GB flash depolama ile eşleşmiş bir Unisoc T618 yongası tarafından destekleniyor.

Diğer sızdırılan özellikler arasında 7.040 mAh pil, 8MP arka ve 5MP ön kamera, Dolby Atmos destekli dört hoparlör, yanda parmak izi tarayıcı, 3,5mm ses portu ve USB Type-C bağlantı noktası yer alıyor. Sızan bilgiler son olarak, Galaxy Tab A8’in Altın, Gümüş ve Gri renklerde satışa sunulacağını ve çalışmalarda bir LTE modelinin bulunduğunu belirtiyor.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Son Sınıf Öğrencisi