Anasayfa Haber Grand Theft Auto Trilogy: The Definitive Edition Gerçeğe Dönüşüyor

Grand Theft Auto Trilogy: The Definitive Edition Gerçeğe Dönüşüyor

Grand Theft Auto Trilogy: The Definitive Edition

Grand Theft Auto Trilogy: The Definitive Edition, 2022 yılında PC için çıkış yapabilir.

Rockstar tarafından PS2 dönemi Grand Theft Auto oyunlarının yeniden düzenlenmeye başladığı uzun zamandır söyleniyordu. Bahsi geçen oyunlar ise bildiğiniz üzere Grand Theft Auto 3, GTA: Vice City ve GTA: San Andreas. Bu yeni sürümlerin varlığı, Grand Theft Auto The Trilogy: The Definitive Edition‘ı sınıflandıran Güney Kore oyun derecelendirme kurulu sayesinde artık doğrulandı. Hatta koleksiyon “gençlere izin verilmiyor” olarak derecelendirilmiş durumda.

Yeniden yapımların daha erken bir sürüm için planlandığı bildiriliyor ancak bunların çeşitli dahili gecikmelere maruz kaldığı ve Take-Two’nun yatırımcılara duyurulmamış üç “önceden yayınlanmış oyunların yinelemesi” üzerinde çalıştığını açıklaması sayesinde oyunların varlıkları neredeyse doğrulandı. Yayıncının bu oyunlardaki varlıkları kullanan modlara yönelik tutumu da dikkate değer.

Oyunların, Unreal Engine ve yeni ve eski grafik stillerinin bir karışımı kullanılarak yeniden düzenlendiği ve aynı zamanda, oyunları Grand Theft Auto’nun daha yeni yinelemeleriyle daha uyumlu hale getiren güncellenmiş bir kullanıcı arayüzü ve diğer ince ayarlara sahip olduğu söylenmiş. Grand Theft Auto Trilogy: The Definitive Edition’ın 2022’de PC’ye gelmesi bekleniyor.

Diğer taraftan GTA 6 çıkış tarihi için 2025 yılına kadar bekleyebiliriz.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.