Anasayfa Haber Yeni Firefox Focus Yayınlandı

Yeni Firefox Focus Yayınlandı

Yeni Firefox Focus

iOS ve Android için yenilikler sunan yeni Firefox Focus tarayıcısı hazır.

Mozilla dikkatinizin dağıtılmasını önleyen ve gezinmeyi hızlandıran tarayıcısının en yeni sürümünü sundu. Geliştirici, yeni Firefox Focus uygulamasını Android ve iOS için yeni bir görünüm (karanlık bir tema dahil), daha fazla gizlilik ve daha hızlı erişim sağlamak için yenilediğinin altını çiziyor. Bundan böyle, engellenen her izleyici için küresel bir sayaçtan bahsetmeye gerek yok, izleyicileri hızlı bir şekilde açıp kapatmak için bir kalkan simgesi de mevcut. Ek olarak, favori siteleri çok daha erken ziyaret etmenize yardımcı olacak bir kısayol özelliği de sunuluyor.

Firefox diğer platformlarda da iyileştirmeler alıyor. Daha kolay parola otomatik doldurmanın yanı sıra, Android’deki Firefox kullanıcıları (iOS için bu yılın sonlarında geliyor) uygulamalar için kolayca yeni parolalar oluşturabilecek veya yalnızca parmak izi ve yüz tanıma gibi biyometrik verileri kullanarak hesapların kilidini açabilecek.

Bu arada Mozilla, Microsoft’un üçüncü taraf tarayıcılar için gevşetilmiş Windows 11 mağaza kurallarından yararlandığını not olarak düşelim. Şirket, Firefox’un bu yılın sonunda Microsoft’un uygulama portalı aracılığıyla kullanıma sunulacağına söz verdi. Bu anlamda kesin bir tarih verilmese de Edge’e hızlı bir alternatif almak isteyen kullanıcılar için Mozilla bir alternatif oluşturmuş olacak.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.