Anasayfa Haber Analistler, İşletmelerin Windows 11’e Hemen Geçmesini Önermiyor

Analistler, İşletmelerin Windows 11’e Hemen Geçmesini Önermiyor

Analist firma, işletmelerin Windows 11’e tam yükseltmeyi düşünmeden önce 2022’nin sonlarına kadar beklemesi gerektiğini vurguluyor.

Kısa bir süre çıkış yapan Windows 11 işletim sisteminin yeni güvenlik özellikleriyle geldiğini biliyoruz. Ancak analist firma Gartner, işletmelere Windows 11’i benimsemeden önce hazırlanmaları gerektiğini söylüyor ve acele etmekten kaçınmalarını tavsiye ediyor.

Gartner’ın araştırma başkan yardımcısı Stephen Kleynhans, işletmelerin Windows 11 22H2 sürümünü beklemelerini öneriyor. Şu andaki beklentilerimize göre bu güncelleme 2022 yılının ikinci yarısında sunulacak. Şirkete göre işletmeler, arada geçen bu süreçte Windows 11‘i değerlendirmeye almalı.

Kleynhans, işletmelerin Windows 11’i benimsemek için neden bir yıl beklemeleri gerektiği konusunda kesin bir yanıt vermedi. Bununla birlikte, işletmelerin ve özellikle de büyük şirketlerin, tüm işleyişin normal şekilde ilerlemesi için herhangi yeni bir işletim sistemi duyurusundan sonra en az birkaç ay beklemesi zaten mantıklı bir hamle.

Öte taraftan, yeni güvenlik ve kararlılık güncellemelerini beklemek, yeni bir işletim sisteminin olgunlaşması için zaman vermek her zaman akıllıca. Ayrıca aynı şey Windows 11 sürücüleri için de geçerli diyebiliriz. Bu süreçte BT ekipleri de tüm iş uygulama ve sistemlerini Windows 11 ile uyumlu hale getirmek için zaman bulabilir.

Windows 11 IoT Kurumsal

Analist firma, Windows 11’in PC alanında yeni bir modern temel oluşturduğuna inanıyor. Windows 10’un ‘Windows As A Service’ modeliyle ilgili sorun, eski donanım ve yeni özellik kümeleri arasındaki bulanık çizgilerdi. Windows 10 altı yıldır piyasada ve tüm Windows 10 destek uygulamalarının ve özelliklerinin 5 yıllık donanımın altında iyi bir şekilde çalışmasını sağlamak zor olabilir.

Microsoft, Windows 11 ile geliştiricilere hem yeni hem de eski donanımı desteklemeye çalışmak yerine daha yeni platformları desteklemek amacıyla güncel sistem gereksinimleriyle birlikte yeni bir temel oluşturdu. Bu nedenle Gartner, herkesin Windows 11’e yükseltmek için zamana ihtiyacı olduğunu söylüyor ve Windows 11’in doğru yönde atılmış bir adım olduğuna inanıyor.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.