Anasayfa Haber T-Rex Yazılımı, LHR Kısıtlamasını Aşmak İçin Yöntem Geliştirdi

T-Rex Yazılımı, LHR Kısıtlamasını Aşmak İçin Yöntem Geliştirdi

Madencilik yazılımı sunan T-Rex, ekran kartı gücünü %70 ve %30 şeklinde iki farklı madeni para için bölerek NVIDIA’nın madencilik sınırlarını atlatmayı hedefliyor.

Hatırlarsanız NBMiner, RTX 30 LHR serisindeki madencilik kısıtlamalarını kısmen de olsa aşmayı başarmıştı. NBMiner’ın yolundan giden T-Rex ise kullanıcıların aynı anda iki farklı kripto para birimi madenciliği yapmasına olanak tanıyan başka bir kripto para yazılımı sunuyor. Böylelikle kalan %30’luk gücü başka bir madencilikte kullanmak mümkün.

Şu anda için hiçbir yazılım, NVIDIA’nın geliştirilmiş madencilik önleme algoritmasını tamamen aşabilmiş değil. Hem NBMiner hem de T-Rex, belirli bir kripto kazım sürecinde %100 verimlilik sunamıyor. Ancak T-Rex’in yeni çözümü, LHR grafik kartlarından tam performansta yararlanma konusunda önemli olabilir.

Yeni ikili madencilik özelliği etkinleştirildiğinde, kullanıcılar %30’a kadar olan performansı Ethereum’a (ETH) ve kalan %70’i Ergo (ERG), Ravencoin (RVN) veya Cornflux (CFX) gibi başka bir kripto para birimine ayırabilir. Ethereum’un en kârlı seçenek olduğunu düşündüğümüzde, %70’lik dilimin Ethereum’a ayrılmadığını görmek garip.

Her kripto para biriminin farklı VRAM gereksinimleri var, bu nedenle her Ampere ekran kartı tüm farklı kombinasyonları kaldıramıyor. Örneğin Ethereum ve Ergo madenciliği 8 GB’den fazla VRAM gerektirirken, Ethereum’u Ravencoin veya Cornflux ile birlikte kazmak 10 GB’tan fazla VRAM gerektirecek. GeForce RTX 3060 Ti ve GeForce RTX 3070, bildiğiniz gibi 8 GB GDDR6 belleğe sahip ve T-Rex’in çift madencilik özelliğini kullanmak biraz zorlaşabilir.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.