Anasayfa Haber Samsung Galaxy A13 5G Tasarımı Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy A13 5G Tasarımı Ortaya Çıktı

SamsungGalaxyA135G

Sızdırılmış Galaxy A13 5G görüntüleri, basit bir arka bölüm tasarımını ortaya koyuyor.

Samsung Galaxy A22 5G, halihazırda şirketin en ucuz 5G akıllı telefonu olma unvanını taşıyor. Ancak geçtiğimiz ay, şirketin Galaxy A13 5G’nin piyasaya sürülmesiyle, 5G akıllı telefonlarının fiyatını daha da aşağı çekmek istediği ortaya çıkmıştı. Şimdi ise yaklaşmakta olan akıllı telefonun ilk render görüntüleri internete düştü.

Galaxy A13 5G’nin ilk 3D CAD tabanlı render görüntüleri, Zouton tarafından OnLeaks ile yayınlandı. Bahsi geçen görüntüler doğruysa, akıllı telefonun arka tarafında üçlü kamera kurulumunun yer alacağını söyleyebiliriz. Üçlü kamera kurulumu, 50MP birincil kamera ve 5MP ile 2MP olmak üzere diğer lenslerden oluşuyor olacak. Ayrıca, telefonun arka bölümünün basit bir tasarıma sahip olacağını söylemek de mümkün. Bunun yanı sıra arka bölümde, kamera çıkıntısı da yer almıyor. Cihazın ön tarafında ise 6.48 inç Infinity-V ekran dikkat çekiyor.

Akıllı telefonda, yan taraftaki güç düğmesine gömülü yana monte edilmiş bir parmak izi okuyucusu bulunuyor. Ses düğmeleri, telefonun sağ tarafında kendine yer bulmuş. USB Type-C bağlantı noktası ve kulaklık girişi ise telefonun alt tarafında yer alıyor. Geçmişte ortaya çıkan raporlara göre telefon, MediaTek Dimensity 700 işlemci, 4GB/6GB RAM, 64GB/128GB dahili depolama ve bir microSD kart yuvası ile donatılmış olarak gelecek. Cihazda, 5.000mAh batarya bulunacak ve 25W hızlı şarjı destekleyecek.

Son olarak Samsung’un, Galaxy A13 5G’yi 2022’nin sonundan önce piyasaya sürmeyi planladığını belirtelim. Cihazın; siyah, mavi, kırmızı ve beyaz olmak üzere dört farklı renk seçeneğine sahip olacağını da ekleyelim.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Son Sınıf Öğrencisi