Anasayfa Haber Windows 11 Yükseltmesinde 0x8007007f Hatası Nasıl Çözülür?

Windows 11 Yükseltmesinde 0x8007007f Hatası Nasıl Çözülür?

Windows 11 ISO

Windows 11’e yükseltme yapmak isteyen milyonlarca kullanıcı ve kullanılan birçok farklı sistem var. Bu süreçte “0x8007007f” hatası da dahil olmak üzere çeşitli sorunlar çıkabiliyor.

Windows 11 işletim sistemine yükseltme yoluyla geçmek bir süredir mümkün. Ancak yükleme işlemi sırasında yaşanan bazı sorunlar raporlanmaya başladı. Microsoft, Windows 11 ile ilgili bilinen en az üç sorunu zaten kabul etmişti. Görünüşe göre bir kullanıcı grubunu etkileyen daha fazla yükleme sorunu var.

Windows kullanıcılarından gelen bilgilere bakılırsa, bazı kullanıcılar Installation Assistant (Kurulum Asistanı) aracılığıyla yükseltme yapamıyor ve “0x8007007f” hatasıyla karşılaşıyor. Bu sorunun temel kaynağı ise yükleyici, depolama alanı ve sürücüler için Windows 10 UAC izniyle ilgili gibi görünüyor. Neyse ki bu sorun için bazı geçici çözümler var.

Windows 11 “0x8007007f” Hatası Nasıl Düzeltilir?

Çoğu kullanıcı için Kurulum Asistanı’nı yönetici olarak çalıştırmak hatayı çözebiliyor. Aynı zamanda, hata mesajının belirli sürücülerin kurulu olmasıyla ilgili olması mümkün. 0x8007007 hatasını gidermek için cihazı yeniden başlatabilir veya yükleme işlemini yeniden başlatabilirsiniz. Yeni sürücüleri üreticinin web sitesinden manuel olarak da yükleyebilirsiniz.

Bu nedenle daha hızlı bir çözüm olarak Windows 11 ISO dosyasını indirebilir ve Dosya Gezgini üzerinden setup.exe’yi çalıştırabilirsiniz.

Öte yandan “Ox8COF0830 – ox2W03” gibi başka bir hata mesajı da var. Hata mesajı tam olarak şu şekilde: “Ox8COF0830 – ox2W03 SAFE_OS aşamasında, INSTALL_UPDATES işlemi sırasında bir hatayla başarısız oldu.

Yine bu sorunun kaynağı sürücülerle ilgili gibi görünüyor ve geçici bir çözüm mevcut değil. Bu veya buna benzer bir Windows 11 yükseltme sorunu yaşıyorsanız, ISO dosyalarını kullanabilir ve yükseltme yapabilirsiniz.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.