Anasayfa Haber G.Skill, Üst Seviye DDR5 Trident Z5 Belleklerini Tanıttı

G.Skill, Üst Seviye DDR5 Trident Z5 Belleklerini Tanıttı

Trident Z5 RAM’ler yüksek frekans, düşük gecikme değerleri ve pasif soğutmalı şık tasarımıyla birlikte Kasım ayına kadar raflarda yerini alacak.

G.Skill, üstün özelliklere sahip yeni nesil Trident Z5 DDR5 serisi bellek kitlerini resmen duyurdu. Yeni bellekler yepyeni bir görünüme sahipken hem RGB hem de RGB olmayan seçeneklerle satışa çıkacak.

Trident Z5 RGB ve Trident Z5 serisinde yüksek kaliteli yongalar tercih edilirken 6400 MHz’e varan hızlar görüyoruz. DDR5 bellek kitlerinde yüksek performanslı Samsung IC’leri kullanıldığını belirtelim. Ayrıca piyasaya çıkan diğer DDR5 RAM’lere göre gecikmeler çok daha düşük ve CL36-36-36-76 gibi gecikme değerleri sunuluyor.

Standart DDR5-4800 CL40 modüller ile kıyaslarsak, frekans hızındaki büyük artış ve daha sıkı gecikme değerleri, DDR5 performansını zirveye taşıyor. Trident Z5 ailesi ayrıca yüksek performans ve kararlılık içi ısı yayıcı termal çözümlerle desteklenmiş.

RGB serisinde tamamen yeniden tasarlanmış bir RGB ışık şeridi kullanılmış. RGB aydınlatmayı Trident Z Lighting Control yazılımı aracılığıyla özelleştirmek ve aydınlatma efektlerini ayarlamak mümkün. Ek olarak, üçüncü taraf anakart yazılımlarıyla modül aydınlatmasını diğer sistem bileşenleriyle senkronize bir şekilde çalıştırabiliyoruz.

DDR5 bellek modüllerinde yüksek frekans hızlarında sinyal bütünlüğünü iyileştirmek amacıyla daha iyi güç kontrolü ve daha güvenilir güç dağıtımı sağlayan yerleşik PMIC (güç yönetimi entegre devresi) yongaları bulunduğunu biliyoruz.

Trident Z5 ve Trident Z5 RGB DDR5 bellek kitleri dünya genelinde Kasım 2021’e kadar satışa sunulacak.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.