Anasayfa Haber Android Uygulamaları Windows 11’de Çalışırken Görüntülendi

Android Uygulamaları Windows 11’de Çalışırken Görüntülendi

Android uygulamalarını Windows ortamında kullanmamıza olanak sağlayan özelliğin 2022 yılının başlarında gelmesi bekleniyor.

Yeni Windows 11 işletim sisteminin en çok beklenen özelliği Android uygulama desteğiydi. Microsoft, bu özelliğin çıkışını bir süre ertelediğini duyurmuştu ve ilk aşamada kullanıma sunulmadı. Windows Insider’ların önümüzdeki günlerde bu özellikle ilgili testlere başlamasını bekliyoruz.

Öte yandan Windows 11’de çalışan Android uygulamalarının ekran görüntüleri yakın zamanda çevrimiçi olarak keşfedildi. Görüntüler sonradan kaldırılmış olsa da bir kullanıcı tarafından paylaşıldı. Yayınlanan görsellerde Windows 11’de çalışan iki sosyal ağ uygulaması görüyoruz. Sızdırılan ekran görüntüleri, bildirim merkezi entegrasyonu ve çoklu pencere desteği de dahil olmak üzere bazı söylentileri doğruluyor. Ayrıca Windows 11 Android alt sisteminin çoklu görev ve üretkenliğe daha fazla odaklanacağı görülüyor.

Çoklu pencere desteğinin geleceği artık kesin gibi görünüyor. Bu da kullanıcıların desteklenen uygulamaların sayfalarını birden çok pencerede açabilecekleri anlamına geliyor. Bununla birlikte Android uygulamalarını görev çubuğuna sabitlemek ve pencerelerini yeniden boyutlandırmak mümkün.

Android Desteği Ne Zaman Gelecek?

Android uygulama desteğinin yakında Insider kanallarına geleceğine dair işaretler var. Dahası, Windows 11’in ilk test sürümlerinde bulunmayan Amazon App Store yakın zamanda Microsoft Store’da görülmüştü.

App Store yalnızca Build 22000’e sahip cihazlarda görüntüleniyor ve Windows 10 Ekim 2021 Güncellemesinde çalışmıyor. Tahminlere göre Android uygulama desteği 2022 yılının ilk aylarında kullanıma sunulacak.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.