Anasayfa Haber Lego Tasarımıyla Özelleştirilebilen Bellek: GAMER RGB DDR5

Lego Tasarımıyla Özelleştirilebilen Bellek: GAMER RGB DDR5

RGB aydınlatması ve özelleştirilebilir LEGO parçalarıyla tasarlanan GAMER RGB DDR5 serisi görünümüyle dikkat çekiyor.

Galax, benzersiz bir yaklaşım benimseyen yeni nesil GAMER RGB serisi DDR5 bellek modüllerini görücüye çıkardı. Yakın zamanda G.Skill, Adata, Corsair ve TeamGroup gibi üreticilerin DDR5 RAM çözümlerini görmüştük. Galax’ın modülleri ise tamamen sıra dışı bir tasarıma sahip.

Şirket, GAMER Serisi RGB bellek modüllerini LEGO ve Tetris’ten ilham alan bir tasarımla birlikte üretiyor ve modüllerin üst kısmında LEGO’lar için ek parçalar bulunacak. Galax, bellekleri üst kısımdaki ışık difüzörüne takılabilen toplam 6 parçacık ile birlikte gönderecek. Kullanıcılar ise modülleri kendi tasarımlarıyla özelleştirme imkanı bulacak.

Aslında şirket bu tasarımı ilk defa kullanmıyor. Donanım üreticisi, GAMER GeForce RTX 30 serisi ekran kartlarında da benzer bir tasarım benimsemişti.

Yeni RAM’ler DDR5-4800 hızlarına bağlı kalacak gibi görünüyor ve ilk aşamada 32 GB’lık modüller (2×16 GB) satışa çıkacak. Sonrasında ise 16 GB (2×8 GB) ve 64 GB’lık (2×32 GB) bellek kitleri daha yüksek frekans hızlarıyla birlikte piyasaya sürülecek.

Gamer RGB DDR5 modüllerinin şimdilik sadece Asya Pasifik pazarıyla sınırlı olduğu belirtiliyor.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.