Anasayfa Haber Apple Music, PlayStation 5’e Geliyor

Apple Music, PlayStation 5’e Geliyor

Apple Music PlayStation 5 resmi uygulaması yolda
Apple Music PlayStation 5 resmi uygulaması yolda

Apple Music PlayStation 5 konsolundan kullanılabilecek. Sony, alternatifleri sunmaya devam ediyor.

PlayStation 4 ile hayatımıza giren medya özellikleri yeni canavarda da varlığını sürdürüyor. Netflix ve Spotify gibi popüler servislere ev sahipliği yapan Japon teknoloji devi, alternatiflere ev sahipliği yapacak gibi görünüyor. Reddit’te bir kullanıcının yaptığı paylaşım ve The Verge’de yer alan habere göre, Sony’nin hesabına giriş yapan oyun sevenler için Spotify haricinde Apple Music seçeneği de sunduğu görülüyor.

Bir kullanıcı PlayStation 5’te yeni bir hesap oluştururken bir Apple Music kurulum düğmesinin eklendiğini fark etti. Uygulamadaki “Bu uygulama yalnızca PS4’te oynanabilir.” ibaresinin ise ne anlama geldiği bilinmiyor. Üçüncül bir kaynakta (Eurogamer) Apple Music hesabı bağlama seçeneğini PlayStation 5’lerinde göstermeye çalıştı ve konsol bölgelerini ABD olarak değiştirerek bu işlemi başardı. Yalnızca PS4’te oynanabilir olduğunu söyleyen hata -uygulama şu anda PlayStation 5’te mevcut olmadığından- ortaya çıkıyor ve Eurogamer’a göre PlayStation 5’teki çoğu uygulama yalnızca geriye dönük uyumluluk altında çalışan PlayStation 4 uygulamaları olarak yer almakta.

Apple Music PlayStation 5 için geliyor
Apple Music PlayStation 5 için geliyor

Apple ile Sony yakın süreçte PlayStation 5 satın alan kullanıcılar için Apple TV+ 6 aylık promosyon konusunda iş birliği yaptı. Bu bağlamda Apple’ın alternatiflik konusunda ilerleme kat etme ihtimalinin yüksek olduğu görülüyor diyebiliriz. Zira Windows ve Android’te uzunca süredir var olan müzik servisinin, bugünkü Apple etkinliğinde PS5 için resmi olarak duyurulacağı tahmin ediliyor.

13 Kasım 2016 tarihinde ilk yazısını yayımlayan yazar, 26 Ekim 2020 tarihinde Technopat ailesine katıldı. Makale yazmaya çalışmakla birlikte nadiren haberlere de yönelebiliyor. Uzunca süre Technopat'ta kalmayı amaçlayan Cevat Emre, makaleler sayesinde her gün gelişiyor ve sizlere yeni konularda çözümler sunmayı amaçlıyor.