Anasayfa Video Apple, Yeni M1X MacBook Modellerini Tanıtıyor – Canlı Yayın

Apple, Yeni M1X MacBook Modellerini Tanıtıyor – Canlı Yayın

Apple Unleashed Etkinliği

M1X işlemcili yeni MacBook Pro ve Mac Mini modellerinin tanıtılması beklenen Apple Unleashed etkinliğini takip ediyoruz.

Apple’ın bu akşamki Unleashed etkinliği ile birlikte ARM tabanlı M1X işlemcili MacBook Pro ve Mac Mini tanıtması bekleniyor.

Biz de etkinliği canlı yayınımız ile takip ediyor ve gerçek zamanlı olarak tercüme ediyoruz.

Etkinlikte neler bekliyoruz?

Yeni Macbook Pro ile iPhone 13’e benzeyen yeni bir endüstriyel tasarımın benimseneceği, dokunmatik çubuğun ortadan kaldırılacağı ve HDMI ile bir SD kart yuvası da dahil olmak üzere daha fazla bağlantı noktası ekleneceği söyleniyor.

Öte yandan Apple’ın mini LED ekranlı modelleri düşündüğüne dair raporlar vardı. Ancak tedarik zincirindeki sorunların bu planları bozmuş olabileceği konuşuluyor.

Intel işlemcileri kullanan 16 inç MacBook Pro, iki yıl önceki duyurudan bu yana güncellenmedi. Bloomberg’den Mark Gurman, bu bilgisayarların birçok Apple mağazasında bulunmadığına dikkat çekmişti.

Ek olarak, Apple M1X çipin yenilenmiş bir Mac Mini’de kullanılması da bekleniyor. Hem MacBook Pro hem de Mac Mini, üst modellerinde Intel işlemciler kullanıyor. Bu nedenle Apple, Intel yongalardan tamamen kurtulmak amacıyla ARM yongalarını daha fazla cihazında kullanmayı amaçlamakta.

2000'li yılların başında Pentium 4 2.4 GHz bilgisayarı sayesinde teknoloji ile buluşan Asım, 128 MB RAM ile savaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmış. 2013'ten bu yana Technopat Sosyal'de deneyimlerini aktaran yazarımız, şimdilerde haber ve makaleleriyle bizimle.