Anasayfa Haber ViewSonic’ten 4K ve 150 Hz Oyuncu Monitörü: Elite XG320U

ViewSonic’ten 4K ve 150 Hz Oyuncu Monitörü: Elite XG320U

ViewSonic’in Elite XG320U modeli, HDMI 2.1, AMD FreeSync Premium Pro, 4K IPS panel ve 150 Hz tazeleme hızıyla birlikte üst düzey oyunculara hitap ediyor.

ViewSonic, oyun monitörü serisine Elite XG320U‘nun tanıtımıyla birlikte yeni bir model ekledi. Elite XG320U, 32 inç ekran boyutu ve 150 Hz’e kadar yenileme hızlarını destekleyen bir 4K IPS panele sahip.

Yeni nesil oyun monitörü 144 Hz’e kadar yenileme hızında 4K çözünürlük sunabilen HDMI 2.1 arayüzünü kullanıyor. Bununla birlikte yenileme hızı, DisplayPort bağlantısı kullanırken hız aşırtma ile birlikte maksimum 150 Hz’e ulaşabiliyor.

ViewSonic ayrıca, XG320U monitörün 1 ms tepki süresine sahip olduğunu ve şirket içi PureXP görüntüleme teknolojisinden yararlandığını söylüyor. PureXP, genel görüntü netliğini iyileştirmek için oyunlarda hareket bulanıklığını azaltmaya yardımcı olmak için ViewSonic’in kullandığı bir özellik.

Elite XG320U, AMD FreeSync Premium Pro ve VESA DisplayHDR 600 sertifikasıyla geliyor. Bu monitör Adobe RGB renk gamının %99’unu kapsarken 400 cd/m2 parlaklık seviyesi sunuyor. Ekran ayrıca uzun süre oyun oynayan veya gün boyunca sadece elektronik tablolar üzerinde çalışanların göz konforunu artırmak için TÜV sertifikasıyla destekleniyor.

Öte yandan monitöre kullanmadığınız zamanlarda kulaklığınızı takabileceğiniz bir kanca ve kablolu farenin kablo hasarını önlemek için bir bölme yerleştirilmiş.

4K çözünürlüğe sahip IPS oyuncu monitörünün 999 dolarlık fiyat etiketiyle piyasaya çıkmasının beklendiğini belirtelim.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.