Anasayfa Haber AirPods Pro İçin MagSafe Şarj Kutusu Geldi

AirPods Pro İçin MagSafe Şarj Kutusu Geldi

AirPods Pro MagSafe

Apple, AirPods Pro kablosuz kulaklıkları MagSafe şarj kutusu ile güncelledi.

Apple, Unleashed etkinliğinde MagSafe manyetik şarj sistemi ile çalışan şarj kutusuna sahip AirPods 3 kablosuz kulaklarına odaklansa da, AirPods Pro için de bu özelliğe sahip bir şarj kutusu sessiz sedasız bir şekilde duyuruldu.

Yeni şarj kutusu, Apple’ın AirPod ürünlerini daha hızlı şarj ettiğini iddia etmiyor. Sadece, şarj sırasında daha kolay hizalama için Apple’ın MagSafe şarj diskine takmak üzere gereken mıknatıslara sahip. AirPods, daha geniş Qi şarj özelliği sayesinde MagSafe ile zaten çalışıyor. Apple’ın MagSafe’i daha fazla ürünle genişlettiğini görmek de güzel bir gelişme diyebiliriz. Öte yandan üzücü olan, Apple’ın MagSafe gibi mükemmel bir fırsatı hala AirPods serisine ters kablosuz şarj özelliği ekleme fırsatı olarak da kullanmaması.

Şu an için Apple, yeni MagSafe Şarj Kutusu’nu bağımsız bir aksesuar olarak satmıyor gibi gözüküyor. Bu da manyetik şarj işlevinden yararlanabilmek için yeni bir çift kulaklık almanız gerektiği anlamına gelmekte.

Apple, AirPods Pro’yu ilk olarak 2019 yılının sonlarında tanıttı. Kablosuz kulaklıklar değiştirilebilir uçlar ve aktif gürültü önleme teknolojisi sunuyor ancak piyasaya sürüldüklerinden bu yana iki yıl içinde gerçekten önemli ölçüde değişmedi.

Bu arada Apple’ın 199 TL fiyatla sattığı Parlatma Bezi’ne de bir göz atabilirsiniz.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.