Anasayfa Haber ASUS, Yaklaşan Z690 Anakart Modellerini Gösterdi

ASUS, Yaklaşan Z690 Anakart Modellerini Gösterdi

ASUS’un Intel Alder Lake platformu için ürettiği dört anakart serisi yakında piyasaya çıkıyor.

Kısa bir süre önce birçok anakart üreticisinin hazırladığı 100’e yakın Z690 anakart modelinin bir listesine bakmıştık. Üreticilerden ASUS ise resmi tanıtıma kısa bir süre kalmışken ROG STRIX, PRIME, ProArt ve TUF Gaming serisi Z690 anakartlarını gösterdi. Ek olarak tüm modellerin 27 Ekim’de ASUS’un ‘Break All Limits‘ canlı yayını sırasında tanıtılması bekleniyor.

ASUS Z690 ROG STRIX

İlk videolar bize yeni nesil ASUS Z690 anakartlardan neler bekleyebileceğimize dair bir fikir veriyor. ROG STRIX serisinden yola çıkarak, anakartta çift 8 pinli konektör konfigürasyonu ve gömülü Aura Sync LED’leri ile VRM ısı bloğunu kaplayan güzel bir I/O plakasına bakıyoruz.

ASUS Z690 TUF GAMING

Videoda ASUS Z690 TUF Plus Wifi D4 modeli gösterilirken hem yerleşik WiFi bağlantısı hem de DDR4 bellek desteği sunulduğunu görüyoruz.

Anakart, üçü TUF Armor soğutucularla kaplı en az dört M.2 yuvası taşıyor gibi görünüyor. Video içerisinde anakart üzerindeki ‘Z690’ etiketini net bir şekilde görebilirsiniz.

ASUS PRIME Z690-A

ASUS PRIME görsellerine göre bu alt serideki en yüksek seviye olan Z690-A modeli bulunuyor. Bununla birlikte Z690 Prime-A modelinin ARGB aydınlatmasının yanı sıra P serisine kıyasla çok daha büyük I/O kapağına sahip olacağı görülüyor.

Anakart yepyeni bir soğutucu ve güç dağıtım tasarımına sahipken, çok sayıda DDR5 ve DDR4 anakart seçeneği bekliyoruz.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.