Anasayfa Haber ASUS, ZenFone ve ROG Phone Serisi İçin Android 12 Takvimini Açıkladı

ASUS, ZenFone ve ROG Phone Serisi İçin Android 12 Takvimini Açıkladı

Asus ROG Phone 5 fiyatı ve özellikleri

ASUS, ZenFone 8, ZenFone 7 ve ROG Phone Serisi için Android 12 güncelleme tarihlerini duyurdu.

ASUS, ROG ve ZenFone amiral gemisi modelleri için kararlı Android 12 güncellemesini kullanıma sunma planlarını açıkladı. Tayvan devi, ZenFone 7 serisinden başlayarak, ROG Phone 3 ve sonrası modeller için Android 12 güncellemesi sunmaya hazırlanıyor.

ASUS, Android 12 değişikliklerinin yanı sıra, güncellemenin şirketin kendi pil ve performans geliştirmelerini de içereceğini söylüyor. Ayrıca güncelleme, ZenFone serisi için basitleştirilmiş kontrol panelleri, artırılmış özelleştirme seçenekleri ve iyileştirilmiş arayüz görsellerini getiren ZenUI’yi içerecek.

Asus Zenfone 8 Flip fiyatı ve özellikleri

Cihazlar, ASUS’un kendi iyileştirmeleri haricinde tabii ki Android 12 ile gelen yerleşik iyileştirmelerden de faydalanacak. Bunlar arasında pil kullanımını ve performansı optimize eden değişiklikler yer alıyor.

ASUS Android 12 Güncelleme Takvimi

ASUS ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip, Aralık 2021’de Android 12 güncellemesini alacak ilk cihazlar olacak. Bu arada, ROG Phone 5 ve ROG Phone 5S, 2022’nin ilk çeyreği itibarıyla ilgili güncellemeleri almaya başlayacak. Son olarak ise ROG Phone 3 ve ZenFone 7, yılın ikinci çeyreğinde ZenUI 8.0 ile kararlı Android 12 güncellemesini almaya başlayacak.

ASUS Android 12 Güncelleme

Aralık 2021

  • ASUS ZenFone 8
  • ASUS ZenFone 8 Flip

2022 1. Çeyrekten İtibaren

  • ASUS ROG Phone 5
  • ASUS ROG Phone 5S

2022 2. Çeyrekten İtibaren

  • ASUS ZenFone 7
  • ASUS ROG Phone 3
2000'li yılların başında Pentium 4 2.4 GHz bilgisayarı sayesinde teknoloji ile buluşan Asım, 128 MB RAM ile savaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmış. 2013'ten bu yana Technopat Sosyal'de deneyimlerini aktaran yazarımız, şimdilerde haber ve makaleleriyle bizimle.