Anasayfa Haber CORSAIR, Alder Lake Destekli PRO Custom Sıvı Soğutma Bloklarını Duyurdu

CORSAIR, Alder Lake Destekli PRO Custom Sıvı Soğutma Bloklarını Duyurdu

CORSAIR XC5 RGB PRO ve XC7 RGB PRO

CORSAIR, yüksek performans isteyen kullanıcılar için yeni custom sıvı soğutma bloklarını tanıttı.

Hydro X Serisi‘ne eklenen yeni XC5 RGB PRO ve XC7 RGB PRO, 110’dan fazla mikro soğutma kanatçıkları ve yeni dörtlü akış sistemi tasarımıyla donatılmış. Bloğun çevresindeyse, hazır sıvı soğutma sistemlerinde aşina olduğumuz ARGB aydınlatma bulunuyor.

Yeni bloklar, hassas işlenmiş bakır soğutma plakası ve çoklu kanalları sayesinde, önceki nesil bloklara göre 4°C daha serin çalışabiliyor. Üst düzey sistemlerde üst düzey stabilite isteyen kullanıcılara odaklanan yeni soğutucular, 3 yıllık garanti süresi sunuyor.

CORSAIR XC5 RGB PRO ve XC7 RGB PRO

CORSAIR, yeni serinin yeni çıkacak tüm Intel ve AMD işlemcilerle uyumlu olacağını belirtti. Ayrıca pompanın çevresinde 16 adet ARGB LED bulunuyor ve bunlar alışıldık şekilde CORSAIR iCUE üzerinden tek tek kontrol edilebiliyor.

Son olarak CORSAIR’in yeni sıvı soğutma bloklarıyla ilgili fiyat bilgisi paylaşmadığını belirtelim.

2000'li yılların başında Pentium 4 2.4 GHz bilgisayarı sayesinde teknoloji ile buluşan Asım, 128 MB RAM ile savaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmış. 2013'ten bu yana Technopat Sosyal'de deneyimlerini aktaran yazarımız, şimdilerde haber ve makaleleriyle bizimle.