Anasayfa Haber G.Skill, DDR5 6000 MHz Ripjaws S5 Belleklerini Duyurdu

G.Skill, DDR5 6000 MHz Ripjaws S5 Belleklerini Duyurdu

Tüm bellek üreticileri yeni DDR5 belleklerini piyasaya sürmeye hazırlanırken, G.Skill de farklı bütçelere hitap eden çözümlerini tanıtmaya devam ediyor.

G.Skill, ilk olarak üst seviye Trident Z5 bellekleri duyurmuş ve sonrasında serisi 6600 MHz hıza ulaşan seçeneklerle genişletmişti. Şirket şimdi yeni düşük profilli yükseklik sunan ve yüksek performanslı DDR5 Ripjaws S5 serisini piyasaya sundu.

Üretici, Ripjaws S5 kitlerin en iyi performansı, uyumluluğu ve kararlılığı sağlamak için G.Skill testlerinden geçtiğini ve elle taranan yüksek performans IC’leri taşıdığını söylüyor. Mat siyah veya mat veya renk seçenekleriyle gelen Ripjaws S5, oyuncular, meraklılar ve günlük kullanıcılar için geniş bir kitleye hitap ediyor.

Yeni bellek kitleri, 4800 MHz’den 6000 MHz’e varan hızlara ve 32 GB’a kadar kapasiteye sahip çeşitli konfigürasyonlarda satışa çıkacak. 33 mm’lik düşük profilli bir yüksekliğe sahip olan Ripjaws S5 serisi, kompakt Mini-ITX yapılar veya büyük CPU soğutucularına sahip sistemler için uygun bir seçenek.

DDR5 bellekler 16 GB’tan başlayarak modül başına 128 GB’a kadar artırılmış modül kapasitesini desteklemek üzere tasarlandı. Bu nedenle önümüzdeki süreçte farklı kapasite seçenekleri göreceğiz. G.Skill ayrıca yeni RAM’lerini Kasım 2021 itibarıyla kullanıma sunacağını bildirdi.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.