Anasayfa Haber Halo Infinite Temalı Radeon RX 6900 XT Tanıtıldı

Halo Infinite Temalı Radeon RX 6900 XT Tanıtıldı

AMD ve Halo Infinite geliştiricisi 343 Industries, özel tasarım RX 6900 XT ile birlikte işbirliklerini kutluyor.

AMD ile ortaklık kuran Microsoft, Halo Infinite’in ilk çıkışını anmak amacıyla Radeon RX 6900 XT Halo Infinite Limited Edition ekran kartını duyurdu. Bu ekran kartı satın alınamayacak, sadece AMD, Microsoft ve diğer ortakların vereceği hediyeler şanslı kişilere gönderilecek.

Halo Infinite Limited Edition, AMD’nin referans soğutucu tasarımını kullanıyor. Microsoft, sınırlı sayıda üretilen grafik kartının özelliklerini açıklamadı, ancak bunun orijinal Radeon RX 6900 XT ile aynı olmasını bekleniyor.

343 Industries, Halo Infinite isimli oyununu AMD ile birlikte geliştirdi. Bu nedenle oyun en yeni Ryzen 5000 Zen 3 işlemciler ve Radeon RX 6000 RDNA 2 ekran kartları dahil olmak üzere yonga üreticisinin ürünleri için optimize edildi. Ayrıca oyunda AMD’nin FreeSync Premium Pro teknolojisi destekleniyor ve ışın izleme desteği bir güncellemeyle birlikte gelecek.

Son olarak, Halo Infinite’in AMD’nin FidelityFX Süper Çözünürlük (FSR) veya NVIDIA’nın Derin Öğrenme Süper Örnekleme (DLSS) teknolojilerini destekleyip desteklemeyeceğine dair henüz kesin bir bilgi bulunmuyor.

Bu tür özel tasarlanmış ekran kartlarını genelde NVIDIA cephesinde görüyorduk. Peki sizce Radeon RX 6900 XT Halo Infinite Limited Edition nasıl görünüyor?

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.