Anasayfa Mobil HUAWEI nova 9 Ön İnceleme

HUAWEI nova 9 Ön İnceleme

Huawei’nin yeni orta üst segment akıllı telefonu Huawei nova 9, güçlü kamerası, şık tasarımı ve geniş ekranıyla dikkat çekiyor.

NOVA serisinin son telefonu olan nova 9, RYYB renk filtresi dizisi (CFA) ve XD Fusion Engine gibi genelde amiral gemisi telefonlarda gördüğümüz bazı kamera teknolojilerine sahip. Ayrıca 120Hz ekran yenileme hızlı, Snapdragon işlemci, uzun pil ömrü ve 66W HUAWEI SuperCharge diğer önemli özellikler arasında yer alıyor.

1,07 milyar renk (10 bit) oluşturabilen 6,57 inç ekrana sahip Huawei nova 9, 20 Hz’e kadar ekran yenileme hızını, 300 Hz dokunmatik örnekleme hızını ve P3 renk gamını destekliyor. Huawei nova 9 işlemci platformu olarak Snapdragon 778G 4G kullanıyor.

nova 9 yüksek kaliteli fotoğraflar çekmek için yüksek ışık hassasiyeti sağlayan 1/1,56 inç sensöre sahip 50MP RYYB Ultra Vision ana kamera, 8MP ultra geniş açılı kamera, 2MP derinlik kamerası, 4cm makro kamera ve büyük 1/2,8 inç sensörlü 32MP ön kameraya sahip. Artık günün hangi saatinde olursa olsun, istenildiği anda yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekebiliyorsunuz. Buna HUAWEI’nin Süper Gece Selfie algoritması ile fotoğraflardaki dijital gürültüyü azaltan ve arka planı yeniden oluşturan Gece Portre Modu eklendiğinde, ortaya gerçekten de güzel sonuçlar çıkabiliyor.

Huawei nova 9’un amacı, pilin kullanıcısının yaşam hızına ayak uydurabilmesini sağlamak. Akıllı telefonun pili kullanıcısını kısıtlamıyor. HUAWEI nova 9, tamamen şarj olması 38 dakika süren yüksek kapasiteli 4300 mAh pile sahip. Artık düşük pil konusunda endişelenmeye gerek yok. 66W HUAWEI SuperCharge desteği sayesinde sıfırdan yüzde 53’e kadar şarj olması ise yalnızca 15 dakika sürüyor.

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.