Anasayfa Turknet TurkNet Altyapı Sorgulama Nasıl Yapılır?

TurkNet Altyapı Sorgulama Nasıl Yapılır?

TurkNet hizmetlerinden faydalanmak istiyorsanız, işe bölgenizdeki altyapının durumunu öğrenerek başlamanızda fayda var.

Günümüzde internet bağlantı kalitesi çoğu kullanıcı için en önemli unsurlardan biri haline geldi. Ofis ya da konut değiştirirken insanlar internet bağlantı kalitesini de ciddi biçimde düşünmek zorundalar.

TurkNet bu konuda kullanıcılara faydalanması gayet kolay bir araç sunuyor. Turk.net ana sayfasından ulaşabileceğiniz altyapı sorgulama aracı sayesinde, ister halen bulunduğunuz, isterseniz de taşınmayı planladığınız adresteki internet altyapı durumunu öğrenebilirsiniz.

İnternet altyapısı konuma göre ciddi değişiklik gösterebilmektedir. Mesela bir adreste sadece VDSL kullanmak mümkünken, aynı semtin farklı bir sokağında fiber altyapı bulunabiliyor. Sorgulama bunu da size gösterecektir. Fiber altyapılarda modem de fiyata dahil, ücretsiz olarak veriliyor. Başka operatörden geçişlerde iptal etmeden TurkNet’e geçiş başvurunuzu iletebilirsiniz.

Videomuzda bu sorgu aracını nasıl kullanabileceğinizi anlatıyoruz.

İlginizi Çekebilir: İnternet İptal Ettirmeden TurkNet’e Nasıl Geçilir?

 

M.Berker Güngör 1997 yılında Level dergisinin kurucu editörü olmuştur, Herkes için Bilgisayar ile Türkiye'de 500.000 aylık satış rakamına ulaşan ilk popüler bilgisayar eğitimi dergisini hazırlamış, Chip dergisinin ilk günlerinde, IT Business'ta emek vermiştir. Technopat'ı kurmadan önce son olarak PC Magazine Dergisi Yazı İşleri Müdürlüğü'nü yürütmüştür. Köklü yayıncılık ve bilişim kariyerini Technopat'ta "Boss" olarak sürdürmektedir...