Anasayfa Haber Pixelmator Pro 2.2, macOS Monterey İçin Tam Destek Sunuyor

Pixelmator Pro 2.2, macOS Monterey İçin Tam Destek Sunuyor

Pixelmator Pro 2.2

Pixelmator Pro 2.2 güncellemesi macOS Monterey desteği, 28 farklı Kestirme ve daha fazlası ile yayınlandı.

Pixelmator Pro 2.2 güncellemesi ile görüntü ve fotoğraf düzenleme uygulaması macOS Monterey için tam destek sağlıyor. Bununla birlikte bir Kestirmeler aksiyonları kütüphanesi geliyor ve M1 Pro ile M1 Max işlemcili yeni MacBook Pro modellerinin tüm gücünden istifade ediliyor. Ayrıca katman ayarlamalarını karşılaştırmak için yeni bir Bölünmüş Karşılaştırma görünümü, yeni bir Bokeh bulanıklık filtresi ve daha fazla geliştirme de sunulanlar arasında.

Pixelmator Pro, uygulamanın makine öğrenimi etkilerini hızlandırmak için M1 Pro ve M1 Max işlemcileri içindeki Neural Engine’i kullandığını ve ML Süper Çözünürlük gibi özelliklerin son nesil Intel modellerinden 15 kat daha hızlı çalışmasını sağladığını söylüyor. macOS Monterey, iOS’tan yeni Kestirmeler uygulamasını ekleyerek kullanıcıların, üçüncü taraf uygulamaları destekleyen eylemler de dahil olmak üzere karmaşık ve zengin otomasyon iş akışları oluşturmasına da olanak tanıyor.

Pixelmator, klasik Mac Automator uygulaması için her zaman iyi bir desteğe sahipti ve şimdi 28 farklı Kestirmeler eyleminin ilk sürümüyle otomasyon taahhüdünü sürdürmeye devam etmekte. Yeni Kestirmeler, renk ayarı ön ayarlarını uygulama, otomatik kırpma, görüntüleri döndürme ve yeniden boyutlandırma, maske görüntüsü, ML Eşleştirme Renkleri, şeffaf pikselleri kırpma, ML Süper Çözünürlük ölçeklendirme ve dosya biçimi dönüştürmeyi içeriyor.

Monterey uyumluluğu ve özellik entegrasyonunun yanı sıra Pixelmator Pro, çekirdek uygulamaya birkaç yeni özellik ekliyor. Bölünmüş Karşılaştırma Görünümü, kullanıcıların, katmanın orijinal olarak nasıl göründüğüne dair üst üste bindirilmiş kaydırılabilir bir bölünmüş görünümle, belirli bir katmandaki tüm düzenlemelerin sonuçlarını karşılaştırmasına izin veriyor.

Son olarak, geleneksel kamera optiklerine benzer bir sonuçla görüntülere arka plan bulanıklıkları eklemek için yeni bir Bokeh bulanıklaştırma efekti de mevcut. Sentetik arka plan bulanıklaştırma kompozisyonlarını simüle etmek için zaten mevcut olan portre maskeleriyle FaceTime kameradan görüntüleri bile içe aktarmanız mümkün.

Mevcut Pixelmator Pro kullanıcıları için ücretsiz olan güncellemeyi Mac App Store üzerinden hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.