Anasayfa Haber Windows 10 KB5005463 Güncellemesi Yayınlandı

Windows 10 KB5005463 Güncellemesi Yayınlandı

Windows 10X erteleme

Windows 10 KB5005463, bilgisayarları Windows 11’e hazırlamak amacıyla kullanıma sunuldu ve PC Health Check yazılımıyla birlikte geliyor.

Windows 11 aşamalı olarak destekli sistemlere kullanıma sunuluyor ve ayrıca ISO dosyalarıyla kurulum yapmak mümkün. Microsoft ise kullanıcıların cihazlarını yeni işletim sistemine hazırlamalarına yardımcı olmak için şimdi yeni Windows 10 KB5005463 güncellemesi yayınladı.

Şimdiye kadar Microsoft, PC Health Check (PC Sistem Durumu Denetimi) isimli aracını web sitesi aracılığıyla indirmeye açmıştı. Şirket şimdi KB5005463 güncellemesiyle birlikte bu uygulamanın sistemlere otomatik olarak yüklenmesini istiyor.

PC Health Check, sürüm 2004 ve sonraki sürümü çalıştıran Windows 10 sistemlere otomatik olarak yüklenecek. Microsoft bu aracın artık daha genel bir amaca hizmet ettiğini söylüyor olsa da araç Windows 11 sistemlere sunulmuyor.

KB5005463 zorunlu veya önemli bir güncelleme olarak etiketlenmedi, ancak Windows Update aracılığıyla otomatik olarak indirilebilir ve kurulabilir. Ayrıca bu yamayı çevrimdışı olarak Microsoft Update Kataloğu üzerinden de indirebilirsiniz.

KB5005463 ile Neler Değişti?

  • Windows 11 uygunluk kontrolü: Biraz önce bahsettiğimiz uygulama, Windows 11 için sistem gereksinimlerine göre donanım taramaları gerçekleştirmenize ve uyumluluk durumunu görüntülemenize olanak tanıyor.
  • Yedekleme ve eşitleme: Ayrıca Microsoft hesabınızda oturum açabilir ve uygulamayı kullanarak OneDrive’ı kurabilirsiniz.
  • Windows Update: Bu uygulama, kullanıcıları mevcut en son güncellemeleri yüklemeye zorluyor.
  • Pil kapasitesi: Pil kapasitesini doğrulamak için PC Health Check Tool’u kullanabilirsiniz.
    Depolama kapasitesi: Uygulama ayrıca Windows 11 kurulumundan önce yer açabilmeniz için sürücü için depolama kullanımını görüntülemenize ve yönetmenize olanak tanıyor.
    Başlangıç ​​zamanı: Mevcut başlangıç ​​programlarında değişiklik yaparak başlangıç ​​süresini iyileştirmek için kullanabilirsiniz.
  • Bilgisayar sağlığıyla ilgili ipuçları: Microsoft, performans sorunlarıyla başa çıkmanıza yardımcı olacak ipuçları sağlayacak.
  • Güncellik: PC Kontrol Aracı, uygulama için gereken önemli güncellemeleri otomatik olarak yapacak.
Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.