Anasayfa Haber Back 4 Blood, 6 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Back 4 Blood, 6 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Back 4 Blood 6 Milyon

Back 4 Blood, Xbox Game Pass’ta yer almasının da etkisiyle 6 milyon oyuncu sayısını aştı.

Back 4 Blood, bu ayın başlarında PC ve oyun konsollarında piyasaya sürülmesinden bu yana milyonlarca oyuncuyu kendine çekerek oldukça iyi bir başlangıç yaptı. Son olarak, Left 4 Dead serisinin manevi halefinin 12 Ekim tarihinde yayınlanmasından bu yana 6 milyondan fazla oyuncuya sahip olduğu doğrulandı. Oyunun Xbox Game Pass’te de mevcut olmasının bu kadar çok oyuncuya bu kadar kısa sürede ulaşmasına yardımcı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Turtle Rock imzası taşıyan Back 4 Blood, Left 4 Dead ile aynı temalara sahip gibi gözükse de yeni kooperatif nişancı, serinin bir halkası olmaya çalışmıyor. Oyun, klasik seriden ayrılan bazı benzersiz özelliklere sahip.

Oyun, resmi eşzamanlı oyuncu rakamlarına bakılırsa Steam’de iyi gidiyor. Haberimizi hazırladığımız sırada oyunda 18,142 eşzamanlı oyuncu vardı. SteamDB‘ye göre, Back 4 Blood 11 gün önce belirlenen 65.987 eşzamanlı oyuncuyla da zirveyi gördü.

Back 4 Blood artık dünya çapında PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox Series S ve Xbox One’da mevcut durumda. Bu arada Back 4 Blood incelememize de göz atmayı unutmayın.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.