Anasayfa Haber iPhone 14 Serisi İçin 3nm Çipler Yetişmeyebilir

iPhone 14 Serisi İçin 3nm Çipler Yetişmeyebilir

iPhone 14 serisi çipler gecikebilir
iPhone 14 serisi çipler gecikebilir

iPhone 14 serisi için kötü haber geldi. Analistler, 3nm çiplerin yeni seriyle birlikte geleceğini açıklasa da pek olası görünmüyor.

Apple’ın iPhone 13 ailesini satışa sunmasının ardından gözler yeni modellere çevrildi. Eylül 2022’de tanıtılması beklenen 14 serisi için çip sıkıntısı yaşanıyor. Şirket yeni nesil Bionic çipleri kullanmak istiyor. Fakat raporların akıbeti doğru sonuçlanırsa bu durum pek de mümkün değil.

iPhone 14 serisi için kötü haber olabilir
iPhone 14 serisi için kötü haber olabilir

Yonga setinin üreticisi TMSC‘nin şu anda için bazı engellerle karşı karşıya olduğu biliniyor. Sorunların aşılamayacağı ve bu durumunda yeni çiplerin iPhone 15 serisine kadar gecikme ihtimali olduğu belirtilmiş. Ayrıca bu durum Apple’ın gelişmiş güç verimliliğinden faydalanmayacağı anlamına gelmekte.

TSMC ile Apple yıllardır birlikte çalışıyor ve her iki şirket de bir ölçüde birbirine bağımlı. Yine de iki şirketin 3nm planları konusunda nihai sonuca varmak için çok erken ve beklememiz gerekecek.

13 Kasım 2016 tarihinde ilk yazısını yayımlayan yazar, 26 Ekim 2020 tarihinde Technopat ailesine katıldı. Makale yazmaya çalışmakla birlikte nadiren haberlere de yönelebiliyor. Uzunca süre Technopat'ta kalmayı amaçlayan Cevat Emre, makaleler sayesinde her gün gelişiyor ve sizlere yeni konularda çözümler sunmayı amaçlıyor.