Anasayfa Haber Elder Scrolls 6 Sadece PC ve Xbox İçin Çıkacak

Elder Scrolls 6 Sadece PC ve Xbox İçin Çıkacak

Elder Scrolls 6 PC

Phil Spencer’ın açıklamaları ile Elder Scrolls 6 oyununun PC ve Xbox için özel olacağı netleşti.

Microsoft tarafından Zenimax Media’nın satın alınmasından sonra Elde Scrolls 6’nın platforma özel hale gelip gelmeyeceği merak konusu olmuştu. Nihayetinde Elder Scrolls 6’nın PC ve Xbox oyun konsollarına özel olacağı resmi olarak duyurulmuş durumda. Tabii ki bu kararın PlayStation 5 sahiplerini oldukça üzeceği ortada.

Phil Spencer, GQ dergisine verdiği röportajda bunun başka bir platformu cezalandırmakla ilgili olmadığını, temelde tüm platformların büyümeye devam edebileceğine inandığını ifade ediyor. Öte yandan Spencer, “Xbox için elimizdekilerin tam paketini getirebilmemizi istiyorum. Ve Elder Scrolls 6’yı düşündüğümde bu doğru olurdu. Serilerimizden herhangi birini düşündüğümde bu doğru olurdu.” diye ekliyor.

Platforma özel olsun ya da olmasın, The Elder Scrolls 6 için daha uzun bir süre beklemek gerekecek. Bethesda’dan Todd Howard yakın zamanda oyunun en azından 2026’ya kadar çıkmayacağını ima etti ve yeni GQ makalesi ayrıca oyunun Skyrim’den 15 ila 17 yıl sonrasına kadar gelmeyeceği fikrini tekrarlıyor. Ayrıca, insanların on yıl veya daha uzun süre oynayacakları başka bir oyun yapmanın hedeflendiği de bilgiler arasında.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.