Anasayfa Haber Firefox Relay Betadan Çıktı

Firefox Relay Betadan Çıktı

Firefox Relay

Mozilla tarafından gizlilik odaklı Firefox Relay servisinin beta sürecinden çıktığı duyuruldu.

Mozilla, Firefox Relay servisinin beta sürecinden çıktığını duyurdu. Ek olarak, daha fazla geçiş adresine ihtiyaç duyanlar için premium bir katman da kullanıma sunulmuş durumda. Premium seçenekler ise teşvik amacıyla aylık 0,99 euro tanıtım fiyatına sahip. Bu seçeneğin şu anda Kanada, ABD, Birleşik Krallık, Malezya, Singapur, Yeni Zelanda, Avusturya, Belçika, Fransa, Almanya, İrlanda, Hollanda, İspanya ve İsviçre için mevcut olduğunu ve ülkemizde ne zaman sunulacağının belli olmadığını belirtelim.

Mozilla, beta aşamasında kullanıcılardan Firefox Relay’in beşten fazla e-posta takma adı sağlaması konusunda geri bildirim aldıklarını ifade ediyor. Şirket bundan dolayı abonelerin sınırsız e-posta takma adı oluşturmak için bir alt alan takma adı aldığı premium bir servis sunmaya karar vermiş. Premium ile e-postaları doğrudan yanıtlamak için e-posta takma adınızı ve bir iletişim formu aracılığıyla müşteri desteğini kullanma seçeneğine de sahip olunuyor.

Firefox Relay artık beta sürümünden çıktığından, Çince, Felemenkçe, Fransızca, İngilizce, Almanca, Yunanca, İtalyanca, Portekizce, Slovakça, İspanyolca, İsveççe, Ukraynaca ve Galce dahil olmak üzere daha fazla dili de destekleniyor.

Firefox Relay ile takma ad adresli e-postalar birincil e-postanıza iletiliyor ancak Mozilla sistemlerinden geçen içerik asla okunmuyor veya saklanmıyor. E-posta birincil e-posta gelen kutunuza düşer düşmez, e-posta Mozilla’nın sunucularından siliniyor. Relay’in bilmeniz gereken önemli bir sınırlaması, e-posta eklerinin boyutunda yalnızca 150 kb’lık bir kısıtlama olması. Yani, beklediğiniz e-postaların gelen kutunuza ulaşmamasının tek sebebi e-postanın 150 kb’dan büyük bir ek taşıması olabilir.

Firefox Relay web sitesine bu adresten erişebilirsiniz.

Bu arada Mozilla Firefox internet tarayıcısının Microsoft Store’a geldiğini de hatırlatalım.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.