Anasayfa Haber Microsoft, Windows 10 Özellik Güncellemelerini Yıllık Döngüye Taşıyor

Microsoft, Windows 10 Özellik Güncellemelerini Yıllık Döngüye Taşıyor

windows 10 özellik güncellemesi

Ekim 2025’e kadar desteklenecek olan Windows 10, yıllık döngülerle özellik güncellemelerini almaya devam edecek.

Microsoft, Windows 10 güncelleme sürecini Windows 11 ile uyumlu olacak şekilde düzenlediğini duyurdu. Şirket, 21H2 güncellemesinden başlayarak Windows 10 kullanıcıları için yıllık olarak özellik güncellemeleri sağlayacak.

Windows 10 21H2

Microsoft’un Windows Hizmet ve Teslimattan Sorumlu Başkan Yardımcısı John Cable, konuyla ilgili “Windows 11 ritmine uyum sağlamak için yıllık özellik güncelleme sürümlerini hedefleyen yeni bir Windows 10 sürüm temposuna geçeceğiz” dedi. “Bir sonraki Windows 10 özellik güncellemesi 2022’nin ikinci yarısı için planlanıyor. 14 Ekim 2025’e kadar Windows 10’un en az bir sürümünü desteklemeye devam edeceğiz.” diye de ekledi.

Ayrıca, resmi olarak “Yarı Yıllık Kanal” olarak bilinen hizmet kanalının bugünkü güncellemeden itibaren “Genel Kullanılabilirlik Kanalı” olarak yeniden adlandırıldığını belirtelim.

Şirket Windows 10 için en az 4 yıllık bir süreçte özellik güncellemeleri sunacağını söylese de aslında mesaisinin büyük bir kısmını Windows 11 için harcayacak. Yani Windows 10 için gelecek olan özellik güncellemeleri için beklentileri yüksek tutmamak gerekiyor.

Ayrıca Microsoft’un bugünden itibaren Windows 11 dağıtımını da hızlandırdığını belirtelim.

2000'li yılların başında Pentium 4 2.4 GHz bilgisayarı sayesinde teknoloji ile buluşan Asım, 128 MB RAM ile savaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmış. 2013'ten bu yana Technopat Sosyal'de deneyimlerini aktaran yazarımız, şimdilerde haber ve makaleleriyle bizimle.