Anasayfa Haber Eski GTA Sürümleri Geri Geliyor!

Eski GTA Sürümleri Geri Geliyor!

GTA: Trilogy klasik sürümler geri geliyor
GTA: Trilogy klasik sürümler geri geliyor

Rockstar, GTA Trilogy sorunları için özür diledi ve eski GTA sürümlerini tekrar kullanıma sunacağını belirtti.

Yeni üçleme paketinin çıkmasına kısa bir süre kala eski GTA sürümlerinin satıştan kaldırılması oyuncuların tepkisine neden olmuştu. Şirket yaptığı bu hamleyle birlikte 1-0 geriden başlamış oldu. Öte yandan gelen tepkilerden sonra geri adım atan Rockstar, bugün yaptığı açıklamayla birlikte klasik versiyonların geri döneceğini belirtti. Oyuncular eskisi gibi bu üçlemeyi tekrar satın alabilecekler.

Rockstar, “Öncelikle, bu oyunları oynarken sorunlarla karşılaşan herkesten içtenlikle özür dilemek istiyoruz” dedi. “Grand Theft Auto serisi ve bu ikonik üçlemeyi oluşturan oyunlar, dünyanın dört bir yanındaki hayranlar için bildiğimiz kadar bizim için de özel. Bu klasik oyunların güncellenmiş sürümleri, hayranlarımızın ve bizim beklediğimiz standartta çıkış yapamadılar.”

Şirket gelecekteki güncellemelerle birlikte hataların giderileceğini vaat etti. Ayrıca mevcutta GTA Trilogy Definitive Edition satın almış herkese oyunların klasik sürümlerinin de ücretsiz olarak verileceği aktarıldı. Ayrıca gelecek tarihte satın almayı planlayan oyuncuların da bu kampanyadan 30 Haziran 2022 tarihine kadar yararlanabileceği söylendi.

Rockstar Games, sosyal medya üzerinden Definitive Edition geliştirici ekibi için yapılan tacizle ilgili olarak da “Topluluğumuz sorunlar üzerinde çalışırken lütfen bu sürümle ilgili saygılı ve medeni bir söylem sürdürmelerini rica ediyoruz.” açıklamasını yaptı.

Eski oyunların yayınlanmasına takiben Definitive Edition’a bir güncelleme getirilecek. Son olarak oyunların Steam mağazasına tekrar gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor.

13 Kasım 2016 tarihinde ilk yazısını yayımlayan yazar, 26 Ekim 2020 tarihinde Technopat ailesine katıldı. Makale yazmaya çalışmakla birlikte nadiren haberlere de yönelebiliyor. Uzunca süre Technopat'ta kalmayı amaçlayan Cevat Emre, makaleler sayesinde her gün gelişiyor ve sizlere yeni konularda çözümler sunmayı amaçlıyor.