Anasayfa Haber Google Mesajlar, iMessage Tepkilerini Emoji Olarak Gösterecek

Google Mesajlar, iMessage Tepkilerini Emoji Olarak Gösterecek

Google Mesajlar iMessage

Google Mesajlar sonunda iMessage tepkilerini emoji haline getirerek kullanıcıların bir rahatsızlığını çözüyor.

Google Mesajlar uygulamasının en son sürümü, Android kullanıcıları için uzun süredir devam eden bir sorunu çözüme kavuşturacak. Sonunda Google Mesajlar, Apple iMessage aracılığıyla gönderilen tepkileri doğru şekilde gösterecek. 9to5 Google’ın haberine göre, uygulama artık tepkileri emojiye dönüştürecek.

Şimdiye kadar, Mesajlar tepkileri “yedek” metne dönüştürdü. Yani, bir Android kullanıcısı bir iPhone sahibine “10’da görüşürüz?” yazan bir mesaj gönderirse ve iOS kullanan arkadaşları beğeni tepkisini kullandılarsa, Mesajlar bu yanıtı metin olarak görüntülüyordu. Bu, özellikle grup sohbetlerinde konuşmaları olması gerekenden çok daha karmaşık hale getirerek kullanıcıları rahatsız ediyordu.

Google, geçtiğimiz yıl RCS uyumlu Android cihazlarda Mesajlar’a emoji tepkileri getirdi ancak iOS tepkilerinde bazı farklılıklar var. Apple kendine özel simge ve işaretleri kullanırken, Google emoji kullanıyor. Yani Android uygulaması, kalbi kalp gözlü bir yüze, “ha ha” etiketini gülen bir yüze dönüştürüyor gibi görünüyor.

Değişikliğin haberi ilk olarak en son Mesajlar beta sürümüne yapılan incelemelerle ortaya çıkmıştı. Google’ın güncellemeyi kullanıma sunduğunu da belirtelim.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.