Anasayfa Haber Google, Play Store İçin “Teklifler” Sekmesini Test Ediyor

Google, Play Store İçin “Teklifler” Sekmesini Test Ediyor

Huawei, Oppo, Vivo ve Xiaomi, Google Play Store

Google, Play Store uygulamasına “Teklifler” sekmesini ekliyor.

Google Play Store, geçtiğimiz Nisan ayında kullanıcı arayüzü ayarlarının yanı sıra yeniden tasarlanmış bir Ayarlar sayfası ve Uygulamalar menüsü ekleyerek büyük bir kullanıcı arayüzü revizyonu almıştı. Google şimdi de Google Play Store’da alt çubuğa beşinci bir sekme ekleyen başka bir kullanıcı arayüzü değişikliğini test ediyor.

Google Play Store, 9to5Google tarafından tespit edildiği üzere, alt çubuktaki sekme sayısını dörtten beşe çıkaran yeni bir “Teklifler” sekmesini test ediyor. Sekme, “Uygulamalar” sekmesi ile “Filmler ve TV” sekmesi arasında yer alacak. Yeni eklenen sekme, kullanıcılar için beğenebilecekleri uygulamalar ve beğenebilecekleri oyunlar için teklifleri listeleyecek. Temel olarak, kullanıcılar için tek bir yerde oyunlar ve uygulamalar ile ilgili devam eden satışları ve bu satışlardaki fırsatları görüntüleyecek olan sekme, profil sayfasının altında görünen “Teklif ve bildirimler” sayfasından farklılık gösteriyor.

PlayStoreTeklifler

Google’ın üzerinde çalıştığı bildirilen yeni sekme, halihazırda A/B testi (iki örneklemli hipotez testi) evresinde görünüyor. Bu nedenle henüz geniş çapta kullanıma sunulmuş değil. Goolge, Play Store uygulaması için rutin olarak çeşitli A/B testlerini gerçekleştirmekte. Ancak bu deneylerin nihai ürüne ulaşacağının bir garantisinin olmadığını da belirtelim. Bu nedenle, ilerleyen zamanlarda özelliğin açık beta test sürecine girip girmeyeceği ve daha sonra geniş çapta kullanıma açılmayacağı henüz belli değil.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Son Sınıf Öğrencisi