Anasayfa Haber Microsoft Edge Yeni Özellikler Kazanıyor

Microsoft Edge Yeni Özellikler Kazanıyor

Microsoft, Edge tarayıcısını yeni özellikler ve tasarımsal değişimlerle birlikte yenilemeye devam ediyor.

Microsoft’un Edge tarayıcısı, Google Chrome’a bir alternatif olarak çıkış yapmıştı ve önemli geliştirmeler almaya devam ediyor. Yeni özellikler arasında fiyat değişikliği uyarıları, bir verimlilik modu ve güvenliği ihlal edilmiş parolalarınızı hızla değiştirmenize yardımcı olacak bir araç yer almakta.

İlk olarak verimlilik modu, özellikle dizüstü bilgisayarlarda tarayıcı pil ömrünüzü uzatmak için RAM ve CPU kullanımını otomatik olarak yeniden kalibre edecek. Bu özellik Edge’in “Sistem ve Performans” Ayarları menüsünde, “Uyku sekmeleri” seçeneğinin üzerinden açılabiliyor.

Parola hatırlatıcısı ise basit ancak önemli bir araç. Bu özellik, Edge’in sizin için kaydettiği parolalardan herhangi biri üçüncü taraf veri ihlalinde tehlikeye girerse veya sızdırılırsa, size doğrudan “Şifreyi Değiştir” sayfasına gitme seçeneği sunacak.

Microsoft Edge için gelen son dikkate değer değişiklik ise gelişmiş bir fiyat takipçisi. Şu anda Edge, uyumlu web sitelerinde alışveriş yaparken size ürünlerin fiyat geçmişini gösterebiliyor. Ancak yakında herhangi bir fiyat değişikliği konusunda sizi gerçek zamanlı olarak uyarabilecek.

Edge’in uygulanmasıyla hangi web sitesinde olursanız olun, son görüntülediğiniz ürünler için fiyat bildirimleri alacaksınız. Bunları tarayıcı adres çubuğunun sağındaki özel mavi fiyat etiketi butonuna tıklayarak bulabileceksiniz. Ek olarak, bu özelliğin henüz mevcut olmadığını ve çok yakında kullanıma sunulacağını belirtelim.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.