Anasayfa Haber Bülten AGON by AOC, Q27G2S/EU Modelini Piyasaya Sürüyor

AGON by AOC, Q27G2S/EU Modelini Piyasaya Sürüyor

AOC AGON Q27G2S/EU

AGON by AOC, GAMING Q27G2S/EU modelini piyasaya çıkartıyor. 68.6 cm (27”) ölçüsündeki Q27G2S/EU, 10-bit IPS panele ve QHD çözünürlüğe sahip.

QHD çözünürlük (2560 x 1440 piksel) şu anda Full HD’den yukarıya çıkmak isteyen ancak aynı zamanda da GPU’ları (Grafik İşlem Birimi) ile yüksek kare hızları elde etmek isteyen oyuncular için çok etkili. 27 inçlik bir ekran ölçüsü, bu çözünürlük için mükemmel uygunlukta ve net, keskin görseller ve hiç ölçeklendirme gerektirmeyen, 109 ppi gibi çok kullanışlı bir piksel yoğunluğu sağlıyor.

AOC GAMING’in Q27G2S/EU modeli, IPS paneli ile sunuluyor. Panel, 10-bit renk derinliği ile yüksek bir renk gamı kapsamı ve yüksek renk doğruluğu vaat ediyor. Ayrıca QHD çözünürlüğü Full HD monitörler ile karşılaştırıldığında daha fazla keskinlik sunuyor ve böylece oyuncuların daha keskin detayları görmesi, örneğin uzaktaki bir rakibi görmesi, daha kolay hale geliyor. Q27G2S/EU modelinin 165 Hz yenileme hızı (DisplayPort girişi kullanılarak) hızlı, rekabetçi gaming’i çok kolay hale getirmeyi amaçlamış. MBR (Motion Blur Reduction-Hareket Bulanıklığı Azaltma) işlevi ile, monitör 1 ms MPRT elde ederek neredeyse tüm hayalet görüntü artefaktlarını ortadan kaldırıyor.

AOC AGON Q27G2S/EU

Q27G2S/EU modeli Adaptive-Sync’i destekliyor ve NVIDIA G-SYNC Uyumlu, GPU’nun kare hızı monitörün yenileme hızına uygun hale getiriliyor, böylece kare uyumsuzluğu nedeniyle yırtılmayı ve tutukluğu ortadan kaldırıyor. Monitörün düşük girdi gecikmesi, oyuncuların girdilerine verilen görsel geri bildirimi neredeyse anında vererek onların hızlı, anlık reflekslerini yansıtıyor.

Q27G2S/EU modeli, yükseklik, eğme, sağa sola dönme ve pivot ayarları sunan ergonomik bir ayak ile sunuluyor. Böylece her kullanıcı sağlıklı bir duruş için modeli kendisine göre ayarlayabilir. 3 taraftan da çerçevesiz tasarımı ile, Q27G2S/EU çoklu monitör kurulumları için de, VESA montaj seçeneği ile daha da geliştirilebilen, harika bir monitör. 2x HDMI ve 1x DisplayPort girişleri sayesinde monitöre bir kişisel bilgisayar, ikinci bir kişisel bilgisayar ya da diz üstü bilgisayar, konsol, vs. gibi farklı kaynakları bağlamak mümkün, bu da günlük görevlerde daha fazla esneklik demek.

AOC AGON Q27G2S/EU

OSD menüsüne panelin altındaki butonlar ile ya da G-Menu yazılımı kullanılarak ulaşılabilir. Q27G2S/EU modelinin oyun özellikleri arasında Dial Point (Nişangah imleci), AOC Game Colour (renk doygunluğunu artırıp azaltmak için) ve bir FPS counter (kare hızı sayacı) bulunuyor. Ayrıca parlaklığı ayarlamak için PWM yerine DC kullanan Flicker-free teknolojisinin yanı sıra özel bir Low Blue modu da gecenin geç saatlerindeki oyun seanslarının gözleri yormamasını sağlıyor.

AOC GAMING Q27G2S/EU Kasım 2021’den itibaren 419 USD tavsiye edilen perakende fiyatından piyasada bulunabilecek.

2000'li yılların başında Pentium 4 2.4 GHz bilgisayarı sayesinde teknoloji ile buluşan Asım, 128 MB RAM ile savaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmış. 2013'ten bu yana Technopat Sosyal'de deneyimlerini aktaran yazarımız, şimdilerde haber ve makaleleriyle bizimle.