Anasayfa Haber Epic Games, Harmonix’i Satın Aldı

Epic Games, Harmonix’i Satın Aldı

Epic Games Harmonix

Epic Games, Harmonix stüdyosunu bünyesine kattığını duyurdu.

Epic Games tarafından Guitar Hero Rock Band, Dance Central ve Fuser gibi oyunların arkasındaki Harmonix adlı stüdyo satın alındı. Satın almanın ne kadarlık bir meblağ karşılığında gerçekleştirildiği hakkında ise herhangi bir paylaşılmadı. Epic’in Harmonix için vizyonu Metaverse’i içeriyor. Yakın gelecekte, ikilinin Fortnite için müzikal yolculuklar ve oynanış yaratmayı planladığı ifade ediliyor.

Epic’in stüdyoya olan ilgisi çok mantıklı. Sık sık yapılan marka iş birliklerinin dışında, Fortnite en çok sanal konserleriyle tanınıyor. Son iki yılda Ariana Grande ve Travis Scott gibi büyük sanatçılar oyuna büyük ilgi gösterdi. Örneği, 12,3 milyondan fazla kişi Scott’ın performansını aynı anda izledi.

Bu arada Harmonix, mevcut oyun listesini desteklemeye devam edeceğini belirtiyor. Bu, Rock Band oyuncularının yeni DLC’yi dört gözle beklemeye devam edebileceği ve Fuser oyuncularının stüdyonun etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam etmesini bekleyebileceği anlamına geliyor. Ek olarak, şu anda Steam üzerinden mevcut olan tüm oyunlar da satılmaya devam edecek.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.