Anasayfa Haber Pixelmator Pro 2.3 İçin Yapay Zeka Destekli Arka Plan Kaldırma Özelliği Geldi

Pixelmator Pro 2.3 İçin Yapay Zeka Destekli Arka Plan Kaldırma Özelliği Geldi

Pixelmator Pro 2.3

Pixelmator Pro 2.3 güncellemesi, kullanıcıların işini oldukça kolaylaştıracak iki yeni özellik ile geldi.

Pixelmator Pro 2.3 güncellemesi ile gelişmiş arka plan kaldırma ve konu seçimi özelliklerini kullanıcılarına sunuyor. Böylece Pixelmator kullanıcıları, makine öğrenimini ve yapay zekayı kullanarak tek bir tıklamayla ön planı arka plandan ayırabilir.

Arka Planı Kaldır komutu konuyu otomatik olarak algılayabiliyor ve arka planı silebiliyor. 2.3 sürümü ayrıca, daha fazla manuel kontrole ihtiyacınız varsa daha ayrıntılı yapay zeka ile geliştirilmiş seçim seçenekleri içeriyor.

Pixelmator’daki bir görüntüden bir arka planı kaldırmak için düğmeye basmanız yeterli. Uygulama gerisini kendi çözebiliyor. Kesin seçim kesikleri için makine öğrenimini kullanmanın yanı sıra Pixelmator, nesnelerin kenarlarındaki renkleri iyileştirmeye yardımcı olmak için “Renkleri Dekontamine Et” adlı son bir aşamaya sahip. Bu adım, renk saçaklarını ortadan kaldırabiliyor ve üst üste binen katmanı, değiştirilen arka planla çok daha gerçekçi bir şekilde entegre etmeye yardımcı oluyor. Ek olarak, daha manuel bir şey istiyorsanız Pixelmator’dan yalnızca konuyu seçmesini isteyebilir ve ardından normal seçim araçları paletini kullanarak seçimi hassaslaştırabilirsiniz. Ayrıca insan saçı veya hayvan kürkü gibi geleneksel olarak zor alanların tam olarak seçilmesine yardımcı olacak yeni bir Seç ve Maskele aracı da tanıtılmış durumda.

Tabii ki arka plan kaldırma işlemi Apple’ın Core ML çerçevesi kullanılarak hızlandırılıyor. Bu da Apple Silicon yongalarında bulunan Neural Engine’den yararlanabileceği anlamına gelmekte. Intel modellerde arka plan kaldırma işlemi yaklaşık 30 saniye sürebilirken, M1 bilgisayarda bu 2-5 saniye aralığında gerçekleştirilebiliyor.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.