Anasayfa Haber Samsung Electronics 2022 Yılı Yol Haritası Ortaya Çıktı

Samsung Electronics 2022 Yılı Yol Haritası Ortaya Çıktı

Samsung, 2022 için tablet ve TWS kulaklık serisine vurgu yapıyor.

Samsung, 2021 için son Galaxy Unpacked etkinliğini tamamladıktan kısa bir süre sonra, şirketin yeni nesil amiral gemisi akıllı telefonlarıyla ilgili sızıntılar çevrimiçi olarak ortaya çıktı. O zamandan bu yana, güncellenen tasarımı sergileyen ve temel özellikleri vurgulayan çok sayıda sızıntı bilgi, Galaxy S22 serisi için ortaya çıkmıştı. Galaxy S22 serisinin lansmanına birkaç ay kalmışken, Samsung’un 2022 üretim programını vurgulayan yeni bir sızıntı şimdi çevrimiçi olarak ortaya çıktı. Sızıntı, Samsung’un gelecek yıl Galaxy Buds Pro ve Galaxy Buds Live’ın halefleriyle birlikte dört Galaxy Tab S8 varyantını piyasaya süreceğini ortaya koyuyor.

The Elec tarafından elde edilen bilgilere göre, Samsung’un kablosuz iş bölümü 2022 için iş planlarını yaklaşık 30 büyük ortak ile paylaştı. Plan, Samsung’un yaklaşmakta olan amiral gemisi tablet serisinde dört model hazırladığını ortaya koyuyor. Bu modeller; Galaxy Tab S8, Galaxy Tab S8 Lite, Galaxy Tab S8 Plus ve Galaxy Tab S8 Ultra olarak sıralanmış.

Şirket, üst düzey varyantların üretimine 2022’nin ikinci çeyreğine kadar başlamayı planlıyor. Lite modeli ise 2022’nin 4.çeyreğine kadar üretime geçecek. Samsung ayrıca, Galaxy A serisi tabletleri Galaxy Tab A8 ve Galaxy Tab A7 Lite’ı da gelecek yıl piyasaya sürmeyi hedefliyor.

Samsung2022Üretim

Sızdırılan iş planı ayrıca Samsung’un 1.2 milyon adet Galaxy Tab S8, 900.000 adet Galaxy Tab S8 Plus ve 400.000 adet Galaxy Tab S8 Ultra üretmeyi hedeflediğini de ortaya koyuyor. Şirket, 1.6 milyon adet Tab S8 Lite ve 11 milyon adet Galaxy Tab A serisi model üretmeyi planladığı için Galaxy Tab S8 Lite, Galaxy Tab A8 ve Galaxy Tab A7 Lite üzerinde büyük bir bahis oynuyor gibi.

Raporun şirketin Galaxy Watch 5 ve Galaxy Buds Live 2’nin üretimine 2022’nin üçüncü çeyreğinde başlayacağını ve sırasıyla 4.8 milyon ve 3.3 milyon adet üretmeyi planladığını da ortaya koyduğunu belirtelim.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Son Sınıf Öğrencisi