Anasayfa Haber Star Citizen, Kitlesel Fonlamayla Yaklaşık 400 Milyon Dolar Topladı

Star Citizen, Kitlesel Fonlamayla Yaklaşık 400 Milyon Dolar Topladı

Uzun yıllardır geliştirilen uzay simülasyonu oyunu Star Citizen’ın kitlesel fonlama aracılığıyla topladığı bağış miktarı 400 milyon doları geçti.

Uzun yıllardır geliştirme sürecinde olan ve kitlesel fonlamayla yüzlerce milyon dolar para toplayan uzay simülasyonu oyunu Star Citizen, topladığı bağış miktarı açısından bir kilometre taşını daha geride bıraktı. Oyunun şimdiye kadar topladığı para miktarı 400 milyon doları geçti. 300 milyon dolar barajı ise yaklaşık olarak 1,5 yıl önce geride bırakılmıştı. Şu ana kadar oyun için bağışta bulunan kişi sayısı ise 3,4 milyona yaklaşıyor.

PC Gamer’ın paylaştığı habere göre, şu anda Star Citizen’de oyun içi “Galaksiler Arası Havacılık Fuarı” ile paralel olarak bir serbest uçuş etkinliği mevcut. Bu fuar süresince farklı üreticilerin gemileri 48 saatte bir kiralanabiliyor. Bununla birlikte bu etkinlik sayesinde oyuna yapılan bağış miktarı da artış gösterdi. Etkinlikten önce ortalama olarak günlük 200 bin doların altında olan kitlesel fonlama geliri, etkinliğin ilk gününde 700 bin doların üstüne çıktı.

Ayrıca Star Citizen’ın tek kişilik hikaye modu olan Squadron 42‘nin çıkışıyla ilgili yeni bilgiler gelip gelmeyeceğini merak ediyorsanız, çok fazla ümitlenmemenizi tavsiye ederiz. Zira oyunu geliştiren Cloud Imperium Games‘in kurucusu Chris Roberts, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru paylaştığı yıllık mektupta, Squadron 42 için çıkış tarihi vermekten kaçınmış ve sadece bir çıkış tarihi vermiş olmak için çıkış tarihi vermeyecekleri imasında bulunmuştu. Aynı zamanda oyun teknolojisinin ve içeriğinin tamamlandığını ve oyunun cilalandığını da belirtmişti. Bununla birlikte Roberts, geliştirme sürecinin son aşamasına yaklaşmadan önce oyunun oynanışını herkese açık bir şekilde göstermemenin ve herhangi bir çıkış tarihi üzerinde konuşmamanın en iyi olduğunu da vurgulamıştı.

Squadron 42’nin geliştirme süreciyle ilgili olarak eylül ayında paylaşılan güncellemede, “hayati backend servisleri, yapay zeka davranışları ve kokpit iletişimleri” konusunda ilerleme kaydedildiği ifade edilmişti. Hem Star Citizen hem de Squadron 42’de nelerin üzerinde çalışıldığını bu sayfada bulunan ilerleme takipçisi aracılığıyla takip edebilirsiniz. Örneğin oyunun alfa sürümüne gelen en son yama ile birlikte oyuna büyük bombalar ve üzerinize büyük bombalar düştükten sonra iyileşmenizi sağlayan hastaneler gibi şeyler eklendi.